Kultura

KONCERT \ RGG grają „Aurorę”
Trio jazzowe RGG, czyli Łukasz Ojdana, Maciej Grabowski i Krzysztof Gradziuk zagrają 12 kwietnia o g. 19.00 koncert w Teatrze Roma w Warszawie. Impreza ma zainaugurować wydanie ich najnowszej płyty „Aurora”, która na sklepowych półkach pojawi się dwa dni później. Jest to siódmy krążek w dorobku grupy. Zawierać będzie nowe interpretacje znanych utworów. Jedną z nich zaaprobował osobiście Peter Gabriel.


PŁYTA \ Nowy Cohen
12 maja ukaże się najnowsza płyta Leonarda Cohena „Can’t Forget: A Souvenir Of The Grand Tour”. Znajdziemy na niej 10 utworów zarejestrowanych podczas trasy koncertowej „Old Ideas World Tour”. Dwa spośród nich to nowe kawałki „Got A Litlle Secret”i „Never Gave Nobody Trouble”. Na płycie umieszczono też dwa niepublikowane dotąd covery „La Manic” i „Choice”.


WYSTAWA \ Gobeliny Leśkiewicz-Zgieb
W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi od 8 kwietnia oglądać można wystawę gobelinów autorstwa Jadwigi Leśkiewicz-Zgieb. Artystka pracę z tkaniną rozpoczęła pod koniec lat 70. Współtworzyła grupę artystyczną „10 x Tak” i współpracowała z Galerią Tkacką „Na Jatkach” we Wrocławiu. Jest autorką licznych wystaw indywidualnych. Jej prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerskich na całym świecie.


PŁYTA \ Van Morrison wciąż w formie
Van Morrison wydał swoją kolejną płytę „Duets: Re-Working The Catalogue”. Z liczącego ponad 360 utworów katalogu wybrał najlepszą szesnastkę i nagrał ją ponownie, tym razem jednak w duecie z przyjaciółmi. Do swojego projektu zaprosił m.in. Marka Knopflera, Natalie Cole i Michaela Buble. Irlandzki mistrz kończy w tym roku 70 lat, a pomimo to wciąż zaskakuje świeżością.„Niezapomniany” to wyjątkowa książka, która zawiera ponad 20 świadectw przyjaciół i bliskich współpracowników św. Jana Pawła II. Autorem wywiadów jest Włodzimierz Rędzioch, znany watykanista. Pośród jego rozmówców znalazły się takie postacie,...
[pozostało do przeczytania 16% tekstu]
Dostęp do artykułów: