Kultura

WYSTAWA \ Belgijski mistrz performance 
W Muzeum Narodowym w Szczecinie 6 listopada o g. 18 odbędzie się performance i uroczyste otwarcie wystawy Jacques’a Lizène’a, jednego z najbardziej kontrowersyjnych twórców współczesnych. Ten belgijski artysta maluje, rysuje, tworzy video-art, uprawia performance i buduje niezapomniane instalacje. W dniu otwarcia wstęp wolny. 

MUZYKA \ Nowa ścieżka Zimmera
Już niebawem na ekrany kin wchodzi najnowszy film Christhophera Nolana „Interstellar”. Twórca m.in. „Incepcji” i „Memento” zaprosił do współpracy nad warstwą muzyczną wybitnego twórcę muzyki filmowej Hansa Zimmera. Ścieżka dźwiękowa z tego filmu znajdzie się na płycie CD i wejdzie do sprzedaży już 18 listopada. Jak zapowiadają twórcy, będzie pełna emocji i niezapomnianego klimatu. 


MUZYKA \ Olly Murs zaskakuje fanów
Najnowszy krążek Olly Mursa „Never Been Better” ukaże się 25 listopada. Wokalista już teraz promuje go w zaskakujący sposób. Fani artysty obecni na Facebooku mogą za pomocą jednego kliknięcia zobaczyć swoje zdjęcia wmontowane inteligentnie w przestrzeń teledysku do singla „Wrapped Up” zapowiadającego tę płytę. Gościnnie na krążku wystąpią Demi Lovato, Ryan Tedder i Paul Weller. 


MUZYKA \ Ramazzotti podsumowuje karierę
10 listopada ukaże się dwupłytowy album Erosa Ramazzottiego „Eros 30”. Jest to podsumowanie 30-letniej kariery tego włoskiego wokalisty, który rozpoczynał ją w 1984 roku na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo utworem „Terra Promessa”. Znany na całym świecie łamacz kobiecych serc miał wówczas zaledwie 21 lat. „Eros 30” to zbiór największych hitów artysty. 


„Jak wychowywać do bycia kobietą i do bycia mężczyzną”, książka dwóch włoskich psychologów Tonino Cantelmi i Marco Scicchitano jest odpowiedzią na wciskającą się do przedszkoli i życia rodzinnego ideologię gender. Panowie uczą, jak wychowywać dzieci, budując pozytywne relacje w rodzinie i wyznaczając...
[pozostało do przeczytania 20% tekstu]
Dostęp do artykułów: