Kultura

WYSTAWA \ Mistrz fotoreportażu
W Muzeum Śląskim w Katowicach zwiedzać można wystawę prac fotograficznych Stanisława Jakubowskiego. Artysta był pierwszym Polakiem, który zdobył tytuł World Press Photo w kategorii reportażu. Do jego najbardziej znanych prac zaliczyć można zdjęcia przedstawiające pierwszy przeszczep serca wykonany przez prof. Zbigniewa Religę oraz pożar rafinerii w Czechowicach. 

PŁYTA \ Złoty Cohen
Najnowszy krążek Leonara Cohena „Popular problems’” już w dniu premiery osiągnął w Polsce status Złotej Płyty. Muzyczni eksperci mówią o możliwości powtórzenia sukcesu poprzednich produkcji kanadyjskiego wokalisty. Ostania jego płyta „Old Ideas” podwójnie pokryła się platyną, a „Ten New Songs” z 2001 r. stała się Płytą Diamentową.  

PŁYTA \ Królowa zaskakuje
Olbrzymią niespodziankę fanom soulu sprawiła królowa tego gatunku Aretha Franklin. Już na jesieni będziemy mogli posłuchać jej najnowszej studyjnej płyty „Aretha Franklin Sings The Graetest Diva Classics”. Znajdą się na niej covery przebojów m.in. Adele i Alicii Keys czy Barbry Streisand. Nie zabraknie też kawałków Roda Stewarta i Andre 3000. 

WYSTAWA \ Szklana inspiracja
W Muzeum Narodowym we Wrocławiu od 8 października zwiedzać będzie można wystawę „Kilka autoportretów emocjonalnych Beaty Stankiewicz-Szczerbik”. Prezentuje ona instalacje szklano-multimedialne oraz obiekty wykonane w technice „szkieł z form traconych”. Jest jedną z najciekawszych polskich artystek zajmujących się szkłem artystycznym. 


„Odważni. Walka o honor zaczyna się w domu” to książka, która w październiku ukaże się nakładem wydawnictwa Święty Wojciech. Autor, Randy Alcorn, przeniósł na karty książki opowieść pokazaną w filmie z 2011 r. o tym samym tytule. Opowiada ona o czterech policjantach, którzy zmagają się na co dzień z okropnościami tego świata. W swojej pracy są niezłomnymi fachowcami. Wracając do swoich domów, odkrywają jednak, że są obowiązki,...
[pozostało do przeczytania 16% tekstu]
Dostęp do artykułów: