Kultura

PŁYTA \ Powrót do korzeni
Yusuf, znany szerzej jako Cat Stevens, powraca z nowym krążkiem „Tell ’Em I’m Gone”. Płyta ukaże się 11 listopada i zawierać będzie 10 nowych kawałków, utrzymanych w klimatach bluesowych i R&B. Tym krążkiem Cat Stevens powraca do swoich korzeni brzmieniowych. Teksty utworów odnosić się będą do kwestii wolności i pokoju.


WYSTAWA \ Kuźnia w muzeum
W Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu zwiedzać można wystawę „W półmroku kuźni”. Zgromadzono na niej ok. 250 zabytków pochodzących z dawnych kuźni położonych we wsiach Witków i Romanów. Wśród eksponatów znajdują się kuźnie polowe, miechy kowalskie bezrożne zdobione kowadła. Wystawa potrwa do 23 listopada.


WYDARZENIE \ Urodziny Krzysztoforka
28 września na placu Szczepańskim w Krakowie odbędą się „Urodziny Krzysztoforka”. W godz. 13–17 rodziny z dziećmi będą mogły wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach. Organizatorem imprezy jest czasopismo Małych Odkrywców „Krzysztoforek”, wydawane przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.


PŁYTA \ Jazz dla aktywnych
Zespół RGG, czyli pianista Łukasz Ojdana, kontrabasista Maciej Garbowski i perkusista Krzysztof Gradziuk już 21 października wydadzą swoją najnowszą płytę „Aura”. Krążek wydany będzie przez legendarną Okeh Records i promowany na całym świecie. Łączyć w sobie będzie elementy klasyki, muzyki sakralnej, popularnej i jazzu. Czy czeka ich sukces na miarę Włodka Pawlika?


„Martin Heidegger, genialny myśliciel czy szaman? ” to wyjątkowa książka Jana Galarowicza. Autor pochyla się nad myślą heideggerowską i próbuje odnieść się do wizji człowieka i Boga w jego filozofii. Analizuje podejście do współczesnej cywilizacji, źródeł moralności i natury człowieczeństwa. Książka nie jest przy tym napisana filozoficznym metajęzykiem, a jej przesłanie jest w stanie zrozumieć niemal każdy.


„Jak Zachód utracił Boga”, autorstwa Mary Eberstadt, to...
[pozostało do przeczytania 10% tekstu]
Dostęp do artykułów: