Kultura

PŁYTA \ Elektroniczna muzyka drogi
Na półkach sklepów pojawiła się interesująca płyta z gatunku muzyki elektronicznej. Krążek „Drive”, którego autorem jest Gareth Emery, to energetyczne brzmienia i klimatyczne kawałki instrumentalne. Swojego wokalu znanemu brytyjskiemu DJ-owi i producentowi użyczyli m.in. Bo Bruce, Asia Whiteacre, Gavin Beach i Christina Novelli.

WYSTAWA \ Dzika przyroda
W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli od 1 czerwca zwiedzać będzie można wystawę „Fotografia dzikiej przyrody 2013”. Na wystawę składają się zdjęcia nagrodzone w jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii przyrodniczej na świecie „Wildlife Photographer of the Year”, organizowanym przez Natural History Museum w Londynie i BBC Worldwide.

KONCERT \ Blues Brothers Band
The Oryginal Blues Brothers Band zagra we Wrocławiu. Koncert legendarnej grupy odbędzie się 30 sierpnia w Zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej. Amerykańskich muzyków wesprze swoją energią Shakin’Dudi. Bez wątpienia w trakcie koncertu pojawią się takie hity, jak „Everybody Needs Somebody To Love” czy „Sweet Home Chicago”.

WYDARZENIE \ Święto soli
W Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka 8 czerwca odbędzie się „Święto soli”. Podczas imprezy zobaczyć będzie można liczne inscenizacje historyczne, pokazy warzenia soli, skręcania lin czy czerpania papieru. Na uczestników czekają też wystawy, koncerty i stoiska firm prezentujących swoje solne produkty. Dla najmłodszych przygotowano wiele konkursów i zabaw.
 
[pozostało do przeczytania -6% tekstu]
Dostęp do artykułów: