Kultura

KONCERT \ Wirtuoz trąbki
Chris Botti zagra we Wrocławiu. Koncert jednego z najwybitniejszych wirtuozów trąbki odbędzie się 2 października w hali Orbita. Botti, nazywany królem smooth jazzowej trąbki, grywał m.in. z Paulem Simonem, Michaelem Buble, Dianą Krall i Stingiem. Tym razem artysta zagra ze swoim własnym zespołem. Z pewnością w trakcie koncertu pojawią się utwory z ostatniej jego płyty „Impressions”.

KONCERT \ NEXTPOP Festival
Już 26 czerwca we wrocławskim klubie Eter odbędzie się pierwsza edycja NEXTPOP Festival. To nowatorski projekt zakładający promocję młodych, obiecujących kapel spoza głównego nurtu. W trakcie pierwszej odsłony festiwalu wystąpią BOKKA, Fismoll, KARI, Oly i islandzka grupa Low Roar. Format festiwalu zakłada debiut lokalnego artysty, performance-niespodziankę znanego polskiego wykonawcy i występ gwiazdy z zagranicy.

PŁYTA \ Band of Brothers
Legenda amerykańskiej sceny muzycznej Willie Nelson już niedługo zaprezentuje swój najnowszy krążek „Band of Brothers”. Według zapowiedzi ma on się ukazać 17 czerwca. Willie zamieścił na nim dziewięć swoich najnowszych kompozycji i pięć utworów napisanych przez innych artystów. Płytę promuje singiel „The Wall”, do którego powstał już teledysk dostępny na stronie YouTube.

PŁYTA \ Nowa Sia
Sia zaprezentowała teledysk do singla „Chandelier”, promującego jej najnowszą płytę „1000 Forms of Fear”, która według zapowiedzi ma ukazać się tuż przed wakacjami. W trakcie oczekiwania na krążek artystka zaproponowała swoim fanom zabawę, polegającą na zamieszczaniu swoich zdjęć w blond peruce, będącej znakiem rozpoznawczym wokalistki. Szczegóły na www.siaselfie.com.
  Nakładem wydawnictwa WAM ukazał się wywiad rzeka z bp. Andrzejem Czają. Ks. biskup odnosi się w nim do najważniejszych problemów współczesnego Kościoła. Nie brakuje w nim tematów niewygodnych, takich jak odejścia księży z...
[pozostało do przeczytania 16% tekstu]
Dostęp do artykułów: