Tylko prawda zwycięży

Każdego dziesiątego dnia miesiąca, od czterech lat, spotykamy się, aby wspólnie oddać hołd śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim Ofiarom katastrofy w Smoleńsku. Msze św. w archikatedrze warszawskiej jednoczą nas w modlitwie za tych, którzy zginęli
10 kwietnia 2010 roku.


Marsze Pamięci na Krakowskim Przedmieściu również mają modlitewny charakter. Domagamy się na nich także prawdy o tej wielkiej narodowej tragedii. Mamy bowiem do czynienia z powielaniem kremlowskiej propagandy, niesuwerennymi i urągającymi polskiej racji stanu działaniami polskiego rządu i podległych mu instytucji.
Spotykamy się, aby dać świadectwo, że to ci, którzy zginęli tamtego kwietniowego dnia przed czterema laty
w Smoleńsku, najlepiej rozumieli polską rację stanu. To właśnie Prezydent Lech Kaczyński przestrzegał przed imperialnymi zakusami Rosji i starał się im przeciwstawiać. Niestety, był z tego powodu brutalnie atakowany  przez swoich przeciwników politycznych i oskarżany o rusofobię. Głównie przez tych ludzi, którzy obecnie rządzą Polską. Dziś nawet najzagorzalsi polityczni przeciwnicy naszego Prezydenta przyznają mu rację. Stało się to jednak dopiero po dramatycznych wydarzeniach ostatnich tygodni na Ukrainie, okupacji przez Rosję części jej terytorium. W efekcie  tej agresji świat stanął na progu być może nie tylko lokalnego konfliktu.
Polska jest znowu zagrożona. Rząd nie radzi sobie z zapewnieniem podstaw bezpieczeństwa naszemu krajowi. Okazało się, że polityka uległości wobec Rosji, której przejawem było m.in. oddanie jej przez rząd III RP śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, zbankrutowała. To Prezydent Lech Kaczyński miał rację. Spotkajmy się 10 kwietnia 2014 r. w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu  i pokażmy, że Ten, który na taką politykę się nie godził, jest godny najwyższego szacunku i pamięci. Oddajmy hołd dziewięćdziesięciu sześciu ofiarom katastrofy z 10.04.2010 r. w Smoleńsku. Prawda zwycięży!
...
[pozostało do przeczytania 1% tekstu]
Dostęp do artykułów: