Kultura

FOTOGRAFIA \Tajemnice Majów
W Muzeum Śląskim w Katowicach oglądać można wystawę fotografii Roberta Słabońskiego „Odkrywanie tajemnic Majów. Polskie wykopaliska w Gwatemali”. Pokazuje ona dokonania zespołu dr. Jarosława Źrałki, prowadzącego badania w starożytnych ruinach miasta Nakum, w tym odkryte artefakty z nienaruszonego przez rabusiów grobu królewskiego.


MUZYKA \ Hymn Mundialu
Pitbull znów na fali. Po sukcesie utworu „Timber”, nagranym wspólnie z Keshą, amerykański raper poszedł za ciosem i nagrał piosenkę „We Are One (Ole Ola )”. FIFA wybrała ten utwór na oficjalny hymn tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Tym samym Pitbull przez następny rok utrzyma swoją wysoką pozycję na listach przebojów. Hymn mistrzostw nagrał wspólnie z Jennifer Lopez i Claudią Leiffe.


FOTOGRAFIA \ Portret bez twarzy
W Muzeum Narodowym we Wrocławiu od 5 lutego do 16 marca zwiedzać będzie można wystawę prac Krzysztofa Gierałtowskiego „Portret bez twarzy”. Będzie można na niej zobaczyć ponad 150 fotografii, na których zostali uwiecznieni najbardziej znani polscy artyści, naukowcy i politycy.


TEATR \ Wejściówka za karmę
 Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami organizuje akcję „Wejściówka za karmę”. Każdy, kto przyniesie do siedziby teatru do 14 lutego suchą karmę lub puszki z jedzeniem dla bezpańskich zwierząt, otrzyma bilet na spektakl „Opowiadanie króla Wysp Hebanowych” na 15 lutego. W dniu tym będzie można przygarnąć bezdomnego kota lub psa.


Dzień św. Walentego już niedługo. Jeżeli panowie chcą sprawić romantyczny prezent swojej ukochanej, to poza obowiązkowym pękiem róż powinni zastanowić się nad wręczeniem partnerce książki „Uparte serce” autorstwa Becky Wade. Opowiada ona o samotnej Kate, która próbuje po tragedii z przeszłości na nowo poukładać swoje życie. W trakcie odnawiania...
[pozostało do przeczytania 11% tekstu]
Dostęp do artykułów: