Kultura

PŁYTA \ Time’s Tales
Jeff Ballard, jeden z najwybitniejszych perkusistów wraz z gitarzystą Lionelem Loueke i saksofonistą Miguelem Zenonem postanowili wydać jako Jeff Ballard Trio rewelacyjną płytę „Time’s Tales”. Zawiera ona bardzo zróżnicowany repertuar od jazzu przez irańską muzykę ludową po kawałki rockowe. Każdy utwór zagrany jest z pasją i rewelacyjnym czuciem rytmu.


MUZEUM \ Archeologiczna gratka
W gdańskim Muzeum Bursztynu można zobaczyć nową wystawę historyczną, prezentującą znaleziska archeologiczne wydobyte podczas prac na terenie kompleksu przedbramia ul. Długiej w Gdańsku. Zaprezentowano na niej m.in. pięknie zdobione kafle piecowe, zamki drzwiowe, a także wiele przedmiotów należących do więźniów, których trzymano niegdyś właśnie na terenie przedbramia.


PŁYTA \ Kartagina
O.S.T.R. nagrał nowy krążek wraz z kanadyjskim artystą hip-hopowym Marco Polo. Premiera „Kartaginy” będzie miała miejsce już w lutym. W sieci dostępny jest już pierwszy klip do singla z tej płyty „Side Effect”. W marcu natomiast Ostry wraz ze swoim kanadyjskim kolegą wybiorą się w trasę koncertową po Polsce. Już wiadomo, że zagrają m.in. w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.


PŁYTA \ Supermodel
Idie-popowa grupa Foster The People, znana z utworu „Pumped Up Kicks”, już 18 marca wypuszcza na rynek swoją najnowszą płytę „Supermodel”. Krążek nagrywano w wielu miejscach na świecie, m.in. w Maroku, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Obecnie promuje go singiel „Coming Of Age”, do którego klip dostępny jest już w sieci.


„Lale, misie, koniki... Zabawki w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach” to publikacja wyjątkowa. Przepięknie wydana, prezentuje historię rozwoju zabawek dziecięcych. Dowiemy się z niej, kiedy rozpoczęto produkcję zabawek, jak zmieniała się moda na zabawki, z jakich materiałów wykonywano je sto lat temu i kto je...
[pozostało do przeczytania 14% tekstu]
Dostęp do artykułów: