Wydarzenia kulturalne

WYDARZENIE \ Wróblewski atakuje

Bartłomiej Wróblewski walczy o zdobycie Korony Ziemi. Do osiągnięcia sukcesu pozostał mu już tylko Mount Everest. Od 8 maja podróżnik czeka na dobrą pogodę w bazie pod Everestem. Z relacji, jakie nam przesyła, wynika, że atak na szczyt nastąpi w dniach 21–22 maja. Najbardziej obawia się uskoku Hillarego, czyli 12-metrowej ściany na wysokości 8760 m n.p.m.
 
KONCERT \ Ethno Jazz Festival

Już 22 maja w ramach Ethno Jazz Festival wystąpi we Wrocławiu Żanna Biczewska. Jest to jedna z najwybitniejszych artystek śpiewających rosyjskie ballady. W innym klimacie utrzymany będzie koncert 25 maja. Wystąpi wówczas Nigel Kennedy. Tym razem w klasycznym repertuarze. Oba koncerty w Synagodze Pod Białym Bocianem, słynącej ze znakomitej akustyki.
 
PŁYTA \ Nowa Nina Simone?


„Sing To The Moon” to debiutancka płyta jednej z największych nadziei brytyjskiej sceny muzycznej. Śpiewająca przepięknym wokalem Laura Mvula na nowo odkrywa przed słuchaczami piękno soulu korespondującego z jazzem. Już na początku swojej muzycznej kariery Laura porównywana była do Niny Simone.
 
PŁYTA \ Indie Pop

MS MR, czyli Lizzy Plapinger i Max Hershenow, to muzyczny duet, znany m.in. z utworu „Bones”, który reklamował najnowszy sezon serialu „Gra o Tron”. Muzycy wydali właśnie swój pierwszy długogrający krążek „Secondhand Rapture”. Muzycznie jest to indie pop, okraszone sporą ilością ciekawej elektroniki. Już niebawem zespół rusza w trasę po Europie.
 
Hendrix i Paganini

Jeden z najlepszych w naszym kraju muzyków flamenco, świetny gitarzysta i poeta Witek Łukaszewski, wydał w oficynie In Rock swoją najnowszą książkę „Jimmi Hendrix & Niccolo Paganini. Dialogi”. Jest to utrzymana w lekkim, humorystycznym klimacie powieść o dwóch wybitnych wirtuozach. Obaj w swoich czasach uważani za...
[pozostało do przeczytania 15% tekstu]
Dostęp do artykułów: