27 marca 2013

„Gazeta Polska” dostała podziękowania za... „udział w 21. finale WOŚP”. „Dziękujemy za wytrwałość, energię, radość i optymizm” – napisał do nas sztab orkiestry. Zaliczeni zostaliśmy do ludzi, co są „piękni, wspaniałomyślni, pomocni i pełni przyjacielskiego ducha”. Niżej podpisany owego przyjacielskiego ducha prezentował wiele razy, wznosząc w nocnych autobusach okrzyk „Hitler, Stalin, Jerzy Owsiak!”. Redaktor Maciej Marosz, który ujawnił, że oboje rodzice Owsiaka pracowali w milicji, był wspaniałomyślny jeszcze bardziej. Kiedy wygooglowałem niniejsze cytaty, okazało się, że to formułka wysyłana do darczyńców owej propagandówy organizowanej przez znienawidzony ubekistan. Radzimy panom PR-owcom, by przepisali nas jednak przy rozsyłce do innej rubryki.
 
Czy Lis to hiena? – rozstrzygnięcie tej zoologicznej zagadki stoi przed Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich, które nominowało Tomasza Lisa do nagrody Hieny Roku. Co do mnie, to wcale nie jestem pewien, czy wolno tak Lisa nazwać. Nie wykluczam, że Lis może być hieną, ale zastanawiam się też, czy nie jest to świnia, osioł albo skunks. Zgodnie z prawem prasowym dziennikarza ustalającego fakty obowiązuje „szczególna staranność”. Nie wolno prostytutki nazwać trzodą chlewną ani odwrotnie. Dlatego wciąż prowadzę w tej kwestii dziennikarskie śledztwo.
 
My, poznaniacy, mamy silne poczucie, że Warszawa nas dyskryminuje. Gdy dzięki Powstaniu Wielkopolskiemu staliśmy się częścią niepodległej Polski, musieliśmy dokładać  do biedniejszych dzielnic. Dobra, pewnie tak było trzeba. Gorzej, gdy dyskryminacja dokonuje się na naszych oczach. Dopuściła się jej ABW, która opublikowała listę esbeków studiujących w ośrodkach KGB. Nie znalazł się na niej Jan Grabowski, syn Eugeniusza, poznański esbek, w służbie od roku 1977. ABW umieściła w swoim spisie różnych cieniasów, co odbyli nędzne dwumiesięczne szkolenia, tymczasem mój chwacki krajan szkolony był w Wyższej Szkole KGB pod Moskwą całe 5 miesięcy. I co? Kłamcy...
[pozostało do przeczytania 65% tekstu]
Dostęp do artykułów: