KulturaKULTOWY TEKST

„Srebrne Usta”, plebiscyt radiowej Trójki, już siedemnasty raz bawi słuchaczy. W tegorocznym konkursie na najzabawniejszą wypowiedź polskiego polityka nominowanych jest dziesięć osób. Tytuł „Srebrnoustego 2012” mogą zgarnąć: Mariusz Błaszczak, Włodzimierz Czarzasty, Ludwik Dorn, John Godson, Stanisław Kalemba, Bronisław Komorowski, Tomasz Nałęcz, Krystyna Pawłowicz, Marek Sawicki oraz Donald Tusk. Nominowane wypowiedzi puszczane będą na antenie radia do 2 marca. W tym czasie można za pomocą SMS-ów głosować na swojego kandydata. Szczegóły na stronie polskieradio.pl/trojka/srebrneusta.

WYKLĘCI NA PRADZE

1 marca 2013 r. odbędą się w całym kraju obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Społeczny komitet obchodów na warszawskiej Pradze przypomina o miejscach, w których można złożyć kwiaty i zapalić znicze. Tego dnia warto odwiedzić dawny Sowiecki Trybunał Wojenny, prokuraturę i NKWD przy ul. 11 Listopada 68, Toledo – Więzienie Karno-Śledcze nr III, gdzie znajduje się Pomnik ku Czci Pomordowanych w Praskich Więzieniach, ul. Namysłowska 6, Stołeczny UBP, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa, ul. Cyryla i Metodego 4, oraz dawną siedzibę NKWD – Wojewódzki UBP przy ul. Strzeleckiej 10.

MUZYCZNY HIT

Hurts nagrywają nowy album. Płyta „Exile”, bo taki będzie nosić tytuł, już w marcu pojawi się w sprzedaży. Czy będzie ona takim hitem wydawniczym jak album „Happiness”, który pokrył się platyną? Można to już dzisiaj sprawdzić samemu. Theo i Adam udostępnili właśnie na swojej stronie utwór „Sandman”. Za darmo można pobrać mp3 pod adresem www.informationhurts.com. Tymczasem 20 marca, o godz. 17, polscy fani zespołu będą mogli dostać autograf muzyków na najnowszej płycie. „Hurts” będą czekać na nich w warszawskim salonie Empik Junior, znajdującym się nieopodal klubu Palladium.

ŁÓDŹ I AWANGARDA

...
[pozostało do przeczytania 41% tekstu]
Dostęp do artykułów: