KulturaJOE POWRACA


W roku 2013 czeka nas wiele kulturalnych niespodzianek. Jedna z nich to z pewnością koncert Joe Bonamassy. Ten wirtuoz gitary zagra 20 października w warszawskiej Sali Kongresowej. Muzyka Bonamassy zaliczana jest do tzw. bluesa postmodernistycznego. To połączenie klasycznego bluesa z delty Missisipi z mocniejszymi rockowymi kawałkami. Od dwóch lat gitarzysta grywa wraz z zespołem Black Country Communion, z Glennem Hughesem, Jasonem Bonhamem oraz Derekiem Sherinianem. Mimo młodego wieku Bonamassa jest zaliczany do klasyków gitary bluesowej. Posiada też kolekcję gitar, w której znajduje się ponad 200 instrumentów.

WROCŁAWSKIE KRASNALE

„Trzy wesołe krasnoludki” to najnowsze przedstawienie wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, premierę spektaklu zaplanowano na 19 stycznia. W związku z remontem teatru przedstawienie wystawione zostanie na deskach wrocławskiego Centrum Sztuki Impart. Sztuka oparta jest na tekście Jana Brzechwy i w całości będzie śpiewana. Muzykę skomponował zespół Mikromusic. Główni bohaterowie będą wypasać biedronki, latać na Księżyc, wynajmować wiatr, urządzą koncert rockowy i turniej rycerski. Trzy krasnale zaszczepią z pewnością zarówno w dzieciach, jak i w dorosłych dużą dawkę optymizmu.

JUBILEUSZ NOWEGO

Teatr Nowy w Poznaniu obchodzi w tym roku podwójny jubileusz: 90. rocznicę pierwszej premiery oraz 40. rozpoczęcia pracy w teatrze przez Izabellę Cywińską, która nadała tej instytucji niepowtarzalny charakter. Z tej okazji 5  i 6 stycznia odbędzie się koncert „Życie to nie teatr”. W jego trakcie usłyszymy utwory pojawiające się na deskach teatru w ciągu 40 ostatnich lat. Reżyserią i aranżacją imprezy zajął się Jerzy Satanowski. Muzyczne wizytówki wielu spektakli usłyszymy na Dużej Scenie. Bilety w cenie 55 zł normalny i 35 zł ulgowy.

ROSJANIE I SMOKI

Wielka Parada Smoków,...
[pozostało do przeczytania 41% tekstu]
Dostęp do artykułów: