2 stycznia 2013

„Wręcz przeciwnie, są dowody, że nie było” – powiedział szef prezydenckiego BBN, generał Stanisław Koziej, pytany o zamach w Smoleńsku. Drastyczne zdjęcia wrzucane do sieci? „Więc pewnie zdjęć było narobionych różnych wiele i później co jakiś czas ktoś tam sobie zamieszcza”. Dla odmiany Koziej o końcu świata w RMF: „Zastanawialiśmy się, czy nie uruchomić takiego programu prognozowania...”. I diagnoza godna narodowego stratega: „A jeżeli idzie o koniec świata, może w jakimś końcu świata będzie koniec świata. Nie wiem. W każdym razie w Polsce nie będzie”. W genialnej książce poetki Beaty Obertyńskiej „W domu niewoli” jest opis ostatniego w łagrze strażnika pilnującego amnestionowanych już Polaków: „Gdyby nietoperz mógł być blady i gdyby chorował na żołądek, miałby na pewno taką twarz jak ta, którą obnosi między nami ten – ostatni zostawiony nam na pamiątkę – przedstawiciel NKWD”. Ujawniamy: to był dziadek szkolonego w Sowietach towarzysza Kozieja.

Tekst o rasizmie w „GW”. Śródtytuł: „Rasistowskie incydenty”. W treści: „Najgłośniejszy incydent miał miejsce w kwietniu, kiedy Saudyjczyk ugodził nożem w swoim mieszkaniu mieszkańca Olsztyna”.

Jak wiadomo, komuniści dzielą się w Wigilię Płatkiem oraz jedzą po kawałku świątecznego Ciastonia. Szczególnie dotyczy to Wojciecha Olejniczaka, który stwierdził ostatnio, że wrak Tu-154 nie jest Polsce potrzebny. Towarzysza Olejniczaka informujemy, że niektóre z Rodzin Katyńskich w Polsce bezczelnie przechowują rzeczy znalezione przy zamordowanych w Katyniu bliskich. Czas zmusić je do zwrócenia ich Moskwie! Wpadajcie do nich zgodnie z waszą ubecką tradycją z naganem.

Pewien działacz SLD, notabene bliski, choć mocno starszy kolega Grzegorza Napieralskiego, pytany o wypowiedź Olejniczaka, wzruszył tylko ramionami: „Albin to Albin”. Wyjaśnienie: towarzyszowi chodziło o porównanie Olejniczaka do Albina Siwaka, legendarnego „zbrojarza-betoniarza” z KC PZPR. Eseldowscy przeciwnicy Olejniczaka zestawiają...
[pozostało do przeczytania 55% tekstu]
Dostęp do artykułów: