Klimatyczny miecz Damoklesa mniej groźny. NABE skupi największe elektrownie węglowe
Wydzielenie w ciągu najbliższego roku do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (spółki Skarbu Państwa) aktywów węglowych czterech największych firm energetycznych w Polsce stało się koniecznością.
Jak powiedział wicepremier Jacek Sasin, szef Ministerstwa Aktywów Państwowych (MAP), krok ten „umożliwi bezpieczną, stopniową i dostosowaną do polskich warunków transformację sektora energetycznego”. Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE) ma składać się ze spółek bezpośrednio zaangażowanych w produkcję energii elektrycznej z węgla, wchodzących obecnie w skład PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Enei, Energi i Taurona.
Zasadnicze zmiany w systemie energetycznym
Podjęcie takich kroków wymusza polityka energetyczna Unii Europejskiej, zmierzająca do dekarbonizacji i osiągnięcia stanu zeroemisyjności do 2050 roku. W praktyce oznacza to wymuszanie na państwach członkowskich UE działania na rzecz jak najszybszej
Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów
SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów oraz lektora na gazetapolska.pl
Gazeta Polska miesięcznie
34 złMiesięczny dostęp do wszystkich treści serwisu www.gazetapolska.pl.
Masz już subskrypcję? Zaloguj się
- Możliwość odsłuchiwania artykułów gdziekolwiek jesteś [NOWOŚĆ]
- Dostęp do wszystkich treści bieżących wydań "Gazety Polskiej"
- Dostęp do archiwum "Gazety Polskiej"
- Dostęp do felietonów on-line
* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas [email protected]
W tym numerze
-
Morderstwo Henry’ego Nowaka, 18-letniego studenta polskiego pochodzenia, wstrząsnęło Wielką Brytanią. Sprawa pokazuje koszmar i konsekwencje lewicowej ideologii antyrasizmu. Gdy ofiara ataku, skuta...
Operacja „Montaż”. Tak służby i rząd Tuska tuszują bezradność wobec ataków na media
Propaganda oraz manipulowanie faktami. Na tym opiera się medialna operacja rządu i służb tuż po atakach na opozycyjne media i prezydenta Karola Nawrockiego. Analiza ostatnich zatrzymań pokazuje, że...„Bobas” vel „Pogłos”. Kierwiński bez Tuska byłby Silnym Razem
Polityczna kariera Marcina Kierwińskiego i jego awanse są ściśle związane z partyjną aktywnością. Dla Donalda Tuska to jeden z najważniejszych działaczy Koalicji Obywatelskiej. Zanim został szefem...Tusk zachowuje się, jakby Polska była częścią Niemiec
Tusk zachowuje się tak, jakby Polska była już częścią Niemiec. Szokujące jest spektakularne podważenie porządku konstytucyjnego i wyłączenie wszelkich bezpieczników przez koalicję 13 grudnia wobec...Co tam jakieś zbrodnie! Niemcy znowu ocieplają relacje z Rosją
Pod płaszczykiem oficjalnej, wojennej retoryki Berlin i Moskwa intensywnie odbudowują kanały „cichej dyplomacji”. Do życia wraca osławiony Dialog Petersburski, w którym znów uczestniczą wpływowi...Rotmistrz Pilecki – wzór niezłomnej służby Polsce
Minione dni w Klubach „Gazety Polskiej” upłynęły pod znakiem pamięci o rtm. Witoldzie Pileckim, jednym z największych bohaterów polskiej historii. W wielu miastach odbyły się msze św., spotkania...


