KulturaPREMIERA DLA DZIECI


W Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu szykuje się wielkie wydarzenie dla najmłodszej publiczności. 1 grudnia o godz. 17 odbędzie się premiera „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena. Dokładnie w rocznicę opublikowania pierwszego zbioru baśni pisarza. Lalkową opowieść o Gerdzie i Kaju wyreżyserowała Ewa Piotrowska. Scenografia jest autorstwa Giedre Brazyte, a muzykę do przedstawienia przygotował Wojciech Błażejczyk. „Królowa Śniegu” to ponadczasowa opowieść o walce dobra ze złem. O głębokiej przyjaźni i sile ludzkich uczuć.

AKCJA MODLITWA

„Adwent – radosny czas oczekiwania na każde dziecko”. Akcja pod tym tytułem rozpocznie się już 2 grudnia. Włączyć się w nią mogą całe rodziny, wspólnoty i parafie. Codziennie przez 23 dni uczestnicy akcji będą się modlić w intencji jednego dziecka cierpiącego na wrodzone choroby czy niepełnosprawność. Każdego dnia przybliżane będzie uczestnikom wspólnej modlitwy życie jednego z takich dzieci. Akcję objął patronatem ks. bp Kazimierz Gurda. Szczegóły dostępne będą dla wiernych pod adresem www.duchowaadopcjadziecka.wordpress.com. Nie bądźmy obojętni na cierpienia dzieci.

KONCERT SELAH

Sanne Putseys, występująca jako Selah Sue, odwiedzi Polskę. Pochodząca z Belgii młoda wokalistka, okrzyknięta następczynią Eryki Badu i Lauryn Hill, jest z pewnością jednym z największych tegorocznych odkryć muzycznych. Śpiewająca mieszankę soulu, funku, rocka, hip-hopu i reggae wokalistka większość piosenek pisze sama. W Polsce artystka da pięć koncertów, po których zamierza zamknąć się w studiu i nagrać nowy album. Będziemy mogli posłuchać jej 12 grudnia w krakowskim klubie Studio, 13 grudnia we wrocławskim Eterze, 17 grudnia w gdańskim Parlamencie, 18 grudnia na poznańskich Targach i 19 grudnia w warszawskiej Stodole.

DWIE KSIĄŻKI

Nakładem...
[pozostało do przeczytania 41% tekstu]
Dostęp do artykułów: