Wieści ze Wschodu

Wsparcie Wielkiego Brata

Naddniestrze otrzyma od Rosji wydatną pomoc gospodarczo-militarną. Za kilka miliardów rubli Moskwa pomoże Tyraspolowi zreformować infrastrukturę transportową i zmodernizować rolnictwo oraz przemysł. Pomoc ma także dotyczyć sił zbrojnych. Nieoficjalne źródła podają, że rosyjska armia stacjonująca w separatystycznej republice otrzyma eskadrę śmigłowców.

Perspektywiczne projekty

Gazprom rozpoczął poważne inwestycje na wschodnich rubieżach Rosji. Na celowniku korporacji znalazły się złoża ropy i gazu Czajanda w Jakucji i złoża gazu Kowykta w obwodzie irkuckim. W przyszłości kopaliny mają być eksportowane do Chin.

Wolą amerykańskie

Rosyjskie uzbrojenie przestaje być interesujące dla Indii. Ostatnio zamiast śmigłowców Mi-26T2 i Mi-28N Hindusi wybrali amerykańskie CH-47 Chinook oraz AH-64D Apache. Bez wątpienia odbije się to na eksporcie rosyjskiego uzbrojenia, a co za tym idzie – na wpływach do budżetu.

Walka na odległość

Wielka Brytania przyznała azyl polityczny liderowi opozycyjnego ruchu Europejska Białoruś. Andrej Sannikau zapewnia, że to nie ucieczka z kraju, lecz nowe oblicze walki z reżimem Aleksandra Łukaszenki.
[pozostało do przeczytania -8% tekstu]
Dostęp do artykułów: