Kampania nienawiści przeciwko Łukaszowi Szumowskiemu. Giertych wyskakuje jak królik z kapelusza

Choć Ministerstwo Zdrowia błyskawicznie przystąpiło do wyjaśniania sprawy maseczek od Łukasza G., a następnie zażądało zwrotu pieniędzy za wadliwe produkty, to opozycja postanowiła rozpętać medialną nagonkę na ministra Łukasza Szumowskiego. Jak informują media, w akcję zaangażowany był Roman Giertych. Prawnicy zwracają uwagę, że choć adwokaci nie mają zakazu prowadzenia działalności publicznej, to ścisłe związki adwokata z polityką i mediami muszą prowadzić do zadawania pytań o to, czy nie są naruszane granice standardów adwokackich. Efektem kampanii nienawiści zorganizowanej przez różne środowiska były m.in. groźby śmierci wobec szefa resortu zdrowia, który od kilku miesięcy robi wszystko, co możliwe, by uchronić Polaków przed koronawirusem.

Na początku maja media opublikowały sondaż IBRiS dla Onetu, z którego wynikało, że największym zaufaniem wśród Polaków cieszy się minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szefowi resortu zdrowia zaufało bowiem 43,9 proc. badanych. To z pewnością wywołało wściekłość totalnej opozycji, która postanowiła zaszkodzić ministrowi i zrobić wszystko, by media zaczęły przedstawiać go w jak najgorszym świetle, co miało ułatwić usunięcie Łukasza Szumowskiego ze stanowiska.

Ministerstwo reaguje
Głównym sprawcą ataku na ministra jest „Gazeta Wyborcza”, która 12 maja opublikowała tekst Wojciecha Czuchnowskiego o wadliwych maseczkach, zakupionych przez resort od instruktora narciarskiego Łukasza G. Miał on wcześniej kontaktować się z bratem Łukasza Szumowskiego w tej sprawie. Jak podkreśla ministerstwo, oferta Łukasza G. przeszła standardową procedurę w dziale zakupów, w wyniku czego resort nabył maseczki. Media Michnika opisywały sprawę w sensacyjnym tonie, choć, co istotne, Ministerstwo Zdrowia już 4 maja zleciło badanie masek i poprosiło o przesłanie dokumentów potwierdzających ich jakość. Wyniki badań wykazały, że maseczki nie spełniają norm, więc już 6 maja resort zażądał zwrotu 5...
[pozostało do przeczytania 81% tekstu]
Dostęp do artykułów: