Powiedzcie o tym wszystkim. Kto stoi za antykościelnymi produkcjami

Z ustaleń „Gazety Polskiej” wynika, że w filmach uderzających w Kościół udział mają ludzie, którzy w różny sposób byli związani ze służbami PRL. Producent „Kleru” ma resortowe związki, a w filmie Sekielskiego są wymieni księża, którzy byli zarejestrowani przez Służbę Bezpieczeństwa jako Tajni Współpracownicy. Sekielskiemu bezpłatnie użyczyła materiałów telewizja TVN, której założyciele także byli zarejestrowani jako TW. Równie ciekawe jest to, że Sekielski zajął się księżmi z kurii wrocławskiej i kaliskiej – tamtejszych duchownych wcześniej „tropił” Zbigniew Stonoga.

Dzień przed 100. rocznicą urodzin świętego Jana Pawła II Tomasz Sekielski wyemitował w internecie swój kolejny film na temat pedofilii w Kościele „Zabawa w chowanego”. Nie zająknął się ani słowem, że jego informator z poprzedniego filmu – Marek Lisiński – został właśnie oskarżony przez prokuraturę o oszustwo. Ksiądz Arkadiusz H. – bohater „Zabawy w chowanego” – ma już dawno postawione zarzuty, a biskup kaliski Edward Janiak odsunął go od pełnienia posługi. To jednak nie wybrzmiało w filmie Sekielskiego, co akurat nie powinno budzić zdziwienia, znając jego metody działania. 
Dokładnie rok temu rozpętała się niespotykana od wielu lat nagonka na Kościół. Przyczynkiem był film braci Sekielskich, który dla wielu polityków opozycji był nadzieją na przegraną Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nic z tych nadziei nie wyszło – PiS wprowadził najwięcej europarlamentarzystów ze wszystkich polskich ugrupowań, a sam film okazał się humbugiem. 

Spadkobiercy IV Departamentu
Najgorliwiej za rozliczanie Kościoła wzięli się ludzie, którzy mają „czerwone rodowody”, a w tle widać cień służb specjalnych PRL.
Producenci filmu fabularnego „Kler”, Jacek i Wojciech Rzehakowie, to bliska rodzina prof. Włodzimierza Hodysa, historyka sztuki, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych, współzałożyciela „Piwnicy pod Baranami”, która powstała...
[pozostało do przeczytania 86% tekstu]
Dostęp do artykułów: