Polowanie na Zbigniewa Ziobrę. Wściekły atak na ministra sprawiedliwości i jego żonę

Zlecenie zabójstwa przez syna znanego prawnika z podwarszawskiego Milanówka, zniesławiające teksty, nagonka na żonę – tak w największym skrócie wyglądają działania, których celem jest wykluczenie Zbigniewa Ziobry z polityki i doprowadzenie do utraty władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.

25 lutego, godzina 21:01. Wojciech Czuchnowski, nazywany „czołowym cynglem »Gazety Wyborczej«”, zamiesza na Twitterze swoje zdjęcie z okładką „GW” oraz wpis: „Już jutro w »Wyborczej« publikujemy pełne zeznania świadka koronnego o związkach żony ministra Ziobry ze światem przestępczym. Przez kilka tygodni weryfikowaliśmy, czy podane przez świadka informacje są prawdziwe. Zapraszamy na http://Wyborcza.pl i do kiosków!”.
Zapowiadany supernews, jak to bywa w „GW”, okazał się stekiem bzdur i chybionym atakiem na Patrycję Kotecką, żonę ministra sprawiedliwości. Ten artykuł wpisał się w trwający od ponad czterech lat nieustanny atak na rząd, Ministerstwo Sprawiedliwości, a w szczególności na prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę.

Zlecenie zabójstwa
Na początku stycznia media obiegła informacja, że w podwarszawskim Milanówku został zatrzymany 28-letni Jan S., poszukiwany dwoma listami gończymi, dwoma europejskimi nakazami aresztowania, wystawiono za nim też czerwoną notę Interpolu. Jest on podejrzany o przestępstwa narkotykowe oraz o zlecenie zabójstwa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry – śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.
– W tym postępowaniu Jan S. usłyszał 11 zarzutów: planowania zabójstwa prokuratora generalnego, podżegania do zabójstwa prokuratora prowadzącego śledztwo w sprawie narkotykowej oraz policjantów z Komendy Stołecznej Policji, która rozpracowała grupę Jana S. Te zarzuty zostały postawione przed jego zatrzymaniem. Gdy został zatrzymany i osadzony w areszcie, pojawiły się kolejne. Jeden z nich dotyczy groźby...
[pozostało do przeczytania 85% tekstu]
Dostęp do artykułów: