Bandzior Stonoga pod ochroną sądu. Skandal w mateczniku Temidy

Uczestnictwo w grupie przestępczej, kierowanie gróźb karalnych, fałszowanie dokumentów, uczestnictwo w rozboju, oszustwa, kradzież z włamaniem, niszczenie cudzych rzeczy, przywłaszczenia, sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy pożarowej, stalking, znieważanie, w tym prezydenta RP, zniesławienia. Te i inne czyny ma na swoim koncie Zbigniew Stonoga, wielokrotny przestępca.

W Wikipedii oraz opozycyjnych mediach jest on określany m.in. jako „biznesmen, filantrop, darczyńca”. W rzeczywistości jest to człowiek, na którym ciąży 188 zarzutów popełniania różnorakich przestępstw. Ostatnio po tym, jak publicznie groził ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze i jego rodzinie, został zatrzymany przez kieleckich policjantów. Sprawa dotyczy zdarzenia z 15 października 2019 roku, kiedy podczas wizyty w siedzibie ministerstwa Zbigniew Stonoga groził pozbawieniem życia „matki oraz dziecka ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry”. Groźby te przestępca zamieścił później w Internecie.
Kilka dni temu został zatrzymany – prokuratura skierowała wniosek o areszt dla bandyty, jednak sąd się na to nie zgodził. Nie jest to pierwszy raz, gdy sąd łagodnie traktuje Stonogę. Między innymi na jego wniosek Sąd Najwyższy przeniósł sprawę z Torunia do Warszawy, a powodem miał być zły stan zdrowia Stonogi. Na salach sądowych Stonoga zachowuje się wulgarnie i bezczelnie, obraża najważniejsze osoby w państwie, a mimo to część sędziów zupełnie na to nie reaguje. Stonoga wystosował też do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko znanym konserwatywnym dziennikarzom. Początkowa sprawa została umorzona, a teraz – decyzją wyższej instancji – ma być prowadzona.

Projekt Stonoga
Kto stoi za wielokrotnym przestępcą i hochsztaplerem? Na pewno miał kontakty ze służbami specjalnymi, o czym świadczy jego udział w różnych operacjach służb. Był „operatorem”, czyli współpracownikiem Centralnego Biura Śledczego w...
[pozostało do przeczytania 87% tekstu]
Dostęp do artykułów: