W fotelu przez miejską dżunglę. S-Podem po chodniku

Motoryzacja przyszłości będzie fascynująca – tym stwierdzeniem można podsumować tegoroczne targi nowych technologii CES w Las Vegas. Zaprezentowano tam samojezdne auta, latające taksówki, ale projektem, na który watro zwrócić szczególną uwagę, jest... jeżdżący miejski fotel firmy SEGWAY. Niestety, podczas jego prezentacji doszło do niespodziewanego wypadku.

Na naszych łamach często opisujemy futurystyczne środki transportu, takie jak latające motocykle i taksówki, samojezdne ciężarówki, a nawet rakiety kosmiczne. Jednak to, co zaprezentowała marka SEGWAY podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, bez wątpienia jest jednym z najoryginalniejszych rozwiązań, które wzięliśmy pod lupę. Amerykańska firma zyskała sławę, przedstawiając projekt dwukołowego, jednoosobowego, elektrycznego pojazdu, którym kieruje się przez przechylenie tułowia kierowcy w odpowiednią stronę. Teraz postanowiła bardziej zatroszczyć się o komfort podróży i wyposażyła swoje nowe urządzenie w siedzisko. Projekt nosi nazwę S-Pod i wygląda jak fotel w kształcie jajka, do którego dołączono koła. Maksymalna prędkość wynosi aż 40 km/h, a całe sterowanie odbywa się za pomocą drążka, którym wybieramy kierunek jazdy i kontrolujemy jej szybkość. Co ciekawe, na zakrętach S-Pod zwalnia automatycznie, abyśmy nie wyskoczyli z siedzenia. Z tyłu natomiast znajduje się oświetlenie, które działa jak migacz. Dzięki niemu ludzie będą wiedzieć, w którą stronę mamy zamiar jechać. 

Można powiedzieć, że nowy produkt SEGWAY jest zasadniczo zaawansowanym elektrycznym wózkiem inwalidzkim. Oczywiście pojazd jest w pełni przyjazny środowisku – zasilany jest energią elektryczną, jednak producent nie zdradził, jakiej pojemności będą akumulatory i na jaki zasięg pozwolą.

Warto odnotować, że podczas prezentacji maszyny na targach CES 2020 doszło do niegroźnego wypadku. Dziennikarz testujący S-Poda nadmiernie przyspieszył i uderzył w ścianę. Nikomu...
[pozostało do przeczytania 7% tekstu]
Dostęp do artykułów: