Prokuratura blokuje badanie Smoleńska. Postol i Putin mogą być zadowoleni

Na finiszu prac, które mają dać odpowiedź na to, jak 10 kwietnia 2010 roku został zniszczony rządowy tupolew, podkomisji smoleńskiej zablokowano dostęp do bliźniaczego samolotu Tu-154M nr 102. Maszyna ta bowiem została rzekomo zniszczona przez... Antoniego Macierewicza i ekspertów podkomisji. Decyzje prokuratury, która otoczyła się prorosyjskimi ekspertami z zagranicy, stają się coraz bardziej niezrozumiałe.

„Prokuratura Krajowa postanowiła włączyć samolot Tu-154M o numerze bocznym 102 do materiału dowodowego w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej. Oznacza to, że aby zbliżyć się do maszyny, każdorazowo potrzebna będzie zgoda śledczych. Ta decyzja to efekt zniszczenia samolotu z powodu »działalności Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego«” – poinformował portal wpolityce.pl.
Tupolew o numerze 102 to „bliźniak” maszyny, która została zniszczona w Smoleńsku. Samolot za rządów PO miał zostać sprzedany, ale na szczęście do tego nie doszło. Półtora roku temu informowaliśmy w „GP”, że amerykańscy naukowcy z National Institute For Aviation Research z uniwersytetu stanowego w Wichita w Kansas pracują w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim nad stworzeniem wirtualnego modelu Tu-154M. Dzięki pracom, prowadzonym właśnie wewnątrz bliźniaczego tupolewa nr 102, mieliśmy dowiedzieć się, jak przebiegały ostatnie sekundy tragicznego lotu z 10 kwietnia 2010 roku. Niestety – podkomisja, która zleciła Amerykanom te prace, nie może sfinalizować swych badań. Została bowiem oskarżona o... niszczenie Tu-154 nr 102.

Macierewicz „niszczy dowody”
Dlaczego Prokuratura Krajowa postanowiła akurat teraz zainteresować się rzekomą destrukcją tupolewa nr 102? O tym, jak samolot ten jest „niszczony”, pisaliśmy już przecież na początku 2018 roku. „Specjaliści z USA mają dostęp do każdej części samolotu, łącznie z jego elementami wewnętrznymi. W kokpicie, salonce prezydenckiej, a także w głównej...
[pozostało do przeczytania 79% tekstu]
Dostęp do artykułów: