Alfabet celebrytów. Jak znani z tego, że są znani, zatruwają mózgi Polaków

Prowokacje celebrytów III RP służą nie tylko sensacji i rozgłosowi. Ich słowa układają się w sączony do głów Polaków przekaz, którego nie odważyłby się wygłosić żaden polityk, bo byłoby jasne, że głosi plan likwidacji polskiego państwa. Jak wyglądałby ten program? Uświadomi nam to poniższy „Alfabet celebrytów”, rekonstruujący ich rozbudowany, a mimo to spójny, gdy chodzi o cele, światopogląd.

Armia
Od kiedy przestała się kojarzyć z WSI, nie ma u celebrytów dobrych notowań. Maria Peszek propaguje wśród młodych ludzi następującą postawę na wypadek na przykład rosyjskiego ataku: „Po kanałach z karabinem nie biegałabym. Nie oddałabym ci, Polsko, ani jednej kropli krwi”. To pozytywny wzorzec, niestety są tacy, którzy wojsku szkodzą, jak Antoni Macierewicz, który według Daniela Olbrychskiego „w sposób absolutnie śmieszny próbuje pobudzić patriotyzm Polaków, przywołując kawaleryjskie stopnie wojskowe, takie jak rotmistrz”. Powołane przez Macierewicza Wojska Obrony Terytorialnej przedstawiano jako bojówki PiS, na co długo nie było dowodów, ale w końcu znalazł je aktor Adam Pieczyński, który po tym, jak wziął udział w bójce na ulicy, tak opisał agresywnego przeciwnika: „Podobni do niego mają dość nienawiści, żeby nieść przed sobą krzyż i chrystianizować Europę. Myślę, że ludzie podobni do niego są współczesnymi patriotami, katolikami oraz przyszłymi członkami Obrony Terytorialnej”. Według Pudelka mogą oni dopuścić się rzeczy jeszcze gorszych niż pobicie Pieczyńskiego, czego dowodem tytuł: „Bojówki Macierewicza zmasakrują dziki”.

Biedni
Celebrytom podoba się wiele haseł lewicy, ale jakoś te dotyczące wrażliwości na los biedniejszych Polaków nie wzbudzają u nich uznania. A ci spośród nich, którzy popierają PiS, zasługują na każdy bluzg, łącznie z porównaniem do prostytutek. Taką grafikę zaprezentowała ostatnio aktorka Krystyna Janda. Według niej „na PiS głosowało 8 mln ludzi, po tym jak PiS...
[pozostało do przeczytania 81% tekstu]
Dostęp do artykułów: