Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Dzisiejsza krzyżówka wymaga od Państwa biegłej znajomości języka polskiej polityki oraz astronomii! Czy domyślają się Państwo, co to takiego: „przestrzeń poza obszarem ciał niebieskich, w którą zdaniem Neumanna sądy mogą »wypierd...ić« sprawy samorządowców z PO”? Oprócz tego niezbędna będzie wiedza na temat wypowiedzi naszych niezwykle wybitnych noblistów, w tym w kwestii wielkości Józefa Stalina oraz niezwykłego szczęścia przy graniu w Totolotka.

Nagroda w dzisiejszej krzyżówce to po raz pierwszy książka Czesława Grzelaka „Kresy w ogniu: wojna na ziemiach wschodnich Rzeczypospolitej we wrześniu 1939 roku”. Hasło krzyżówki sprzed tygodnia, poświęconej w sporej części Solidarności Walczącej, to hasło tejże organizacji WOLNI I SOLIDARNI, nagrody przyznam za tydzień. Dziś nagrody za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z hasłem KONIEC POSTKOMUNY. Nagrody główne, czyli „Wierszyki codzienne” Marcina Wolskiego, otrzymują Andrzej Rączka z Wilkowic i Przemysław Stawarz z Łodzi. Nagrody niespodzianki trafiają do Janiny Firli z Leszna, Krzysztofa Wolińskiego z Kamieńca Ząbkowickiego, Marka Olszewskiego z Bodzanowa i Jędrzeja Nawrockiego z Brzegu.
Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród nie losujemy. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać upominki.
Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na email krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska”, ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”....
[pozostało do przeczytania -1% tekstu]
Dostęp do artykułów: