Kaczyński: Fundamentem państwa jest rodzina. Hat trick wciąż aktualny!

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swój program wyborczy. Teraz w ramach konwencji wyborczych partia rządząca będzie pokazywała szerokiej publiczności kolejne jego odsłony. Na pierwszy ogień podczas sobotniej konwencji w Łodzi skupiono się na polityce społecznej.

Sobotnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości miała odpowiedzieć na pytanie czy hat trick Kaczyńskiego jest jeszcze aktualny. Przez tydzień politycy opozycji wraz ze zrzeszeniami biznesowymi atakowali pomysł podniesienia płacy minimalnej najpierw do 3, a z czasem do 4 tys. zł. Jak można się było spodziewać, ich głównymi argumentami było możliwe znikanie mniejszych firm oraz zwiększenie bezrobocia i inflacji. Dodatkowo propozycję tę zaczęli kontestować również niektórzy politycy Dobrej Zmiany, a szczególnie osoby związane z obozem Jarosława Gowina. Ci jednak, którzy spodziewali się zwrotu w kampanii, musieli się poczuć zawiedzeni. W Łodzi PiS utrzymał kurs.

Morawiecki za podniesieniem minimum
„Z ust liderów PO padły słowa, że podniesienie płacy minimalnej jest nierealne i absurdalne. Otóż nie jest nierealne, ani absurdalne. To jest jak najbardziej realne i korzystne zjawisko dla polskich pracowników i będziemy szli w tym kierunku” – ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Obietnice PiS-u związane z podwyższeniem pensji minimalnej znalazły się również w programie wyborczym. „W centrum polityki społecznej na kolejne 4 lata, obok pełnej kontynuacji istniejących już programów społecznych, umieszczamy wzrost płac i wzrost emerytur. Wzrost płac będzie stymulowany poprzez podniesienie płacy minimalnej do 2600 zł od 1.01.2020 r., 3000 zł w 2021 r. i 4000 zł w roku 2023. Nastąpią też podwyżki płac w sferach finansowanych ze środków publicznych” – czytamy w dokumencie. O podwyższeniu płacy minimalnej mówił również prezes PiS-u, który dodatkowo podkreślił, że nie jest to robione przeciwko przedsiębiorcom. „Podniesienie płacy minimalnej to nie jest żaden...
[pozostało do przeczytania 59% tekstu]
Dostęp do artykułów: