Kłopoty bulteriera Schetyny. Hejterska działalność Krzysztofa Brejzy

Ma na swoim koncie kontakty ze służbami specjalnymi, kontrowersyjne metody, jakimi zdobył sobie wpływy w Inowrocławiu, a w młodości uczestnictwo w happeningach „Naszości” Piotra Lisiewicza. Mowa oczywiście o Krzysztofie Brejzie, którego nazwisko znalazło się w centrum uwagi z uwagi na farmę trolli, którą wykryto w inowrocławskim ratuszu.

Sprawę farmy trolli ujawnił Samuel Pereira na portalu tvp.info, gdzie opublikował dowody na hejterską działalność szefa sztabu wyborczego Koalicji Europejskiej. Ta sprawa kładzie się głębokim cieniem na Koalicji Obywatelskiej i zdaniem komentatorów Krzysztof Brejza powinien zrezygnować ze swojej funkcji.

„Miasto prywatne”
Film pod takim tytułem (powstał w 1994 roku) pokazuje, jak grupa kilku osób stworzyła mafię i objęła swoimi wpływami całe miasto. „To miasto jest moje” – mówi główny bohater. Ten cytat można odnieść do Inowrocławia, gdzie umościła się rodzina Brejzów. Śledztwo, prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, pokazuje olbrzymią skalę nieprawidłowości, które stwierdzono w inowrocławskim ratuszu. Jego włodarzem jest prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, ojciec posła.
Śledztwo w wykrytej tu tzw. aferze fakturowej dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych – pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia.
„W toku prowadzonego w tej sprawie śledztwa przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, oszustwa, posługiwania się poświadczającymi nieprawdę i podrobionymi dokumentami. Zarzutami objęto 16 osób, w tym pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia oraz przedsiębiorców współpracujących z magistratem. Zarzuty między innymi usłyszała Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia, która jednocześnie pełniła...
[pozostało do przeczytania 84% tekstu]
Dostęp do artykułów: