Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.

Akcja gaśnicza trwa
Władimir Putin odrzucił propozycję Donalda Trumpa dotyczącą pomocy USA w gaszeniu szalejących w Rosji pożarów lasów. Putin uspokoił amerykańskiego kolegę, że na Syberii sformowano już „silną grupę lotniczą” do walki z żywiołem. Słowa te niebawem potwierdziły się – do Jakucji, gdzie płonie 1,1 mln ha lasów, przyleciał w tym celu z Chabarowska specjalny samolot-amfibia Be-200. Tylko że zaraz się zepsuł.

Uwaga na Fiodora!
Rosyjskiemu robotowi o imieniu Skybot-F-850 (znanemu też jako Fiodor – ten, który jako pierwszy robot na świecie miał robić szpagaty i strzelać z pistoletów) trzeba będzie niestety ograniczyć możliwość poruszania się. Fiodor ma wkrótce polecieć na Międzynarodową Stację Kosmiczną i jego twórcy boją się, żeby jej nie popsuł. A może prościej byłoby go w ogóle nie włączać?

Co za dużo, to niezdrowo
Starcie z dwiema konkubinami naraz było ponad siły pewnego miłośnika poligamii z Ufy. Kiedy podczas wspólnej imprezy jedna z pań zasnęła, złożył niedwuznaczną propozycję drugiej. Ale pani nie była zainteresowana, więc zagroził, że wypędzi ją z domu. Ta odczekała, aż krzywdziciel zaśnie, i poskarżyła się przyjaciółce, która z kolei właśnie się obudziła. Obie udusiły delikwenta paskiem od spodni i sznurem do bielizny. Jakież to budujące, gdy kobieca solidarność zwycięża trywialną zazdrość!

Na wysokości zadania
Sporego pecha miał rodzic, który przyszedł zabrać swoje dziecko z jednego z przedszkoli w Czelabińsku. W przedszkolu zastał tylko stróża, który poinformował go, że w weekend żadnych dzieci tam nie ma. Niestety, nadopiekuńczy tatuś w żaden sposób nie chciał tego przyjąć do wiadomości. Nie mogąc pozbyć się...
[pozostało do przeczytania 31% tekstu]
Dostęp do artykułów: