39. Rawa Blues Festival: Lindsay Beaver. Ogień z Kanady

Od dziecka uwielbiała śpiewać. Za własne pieniądze nagrała aż pięć albumów, zanim została odkryta. Dziś Lindsay Beaver jest gwiazdą i pojawi się na 39. Festiwalu Rawa Blues.  

Ma 33 lata i pochodzi z Kanady, ale na stałe mieszka w USA. „Wykonuje rock and rolla i bluesa, gatunki wciąż istniejące w zadziwiającej symbiozie, pod warunkiem że uprawia się je, pozostając blisko ich źródeł” – rekomenduje artystkę Marek Jakubowski, autor „Małego leksykonu bluesa” i członek Rady Artystycznej Festiwalu. Lindsay jest wokalistką i… perkusistką. Została nią przypadkiem, a dokładnie dzięki lenistwu pałkera jej zespołu, który zostawił swój cały sprzęt w jej domu, bo nie chciało mu się go taszczyć na próby. I tak perkusja stała na co dzień pod jej dachem, więc Beaver spróbowała i… dziś gra na bębnach!  Kto jest jej muzyczną inspiracją? Lindsay śmieje się, że zamiast idoli może wymienić artystów, którzy zmienili jej życie. „Billie Holiday, Queens of the Stone Age, Nick Curran, The Ramones, Sam Cooke” – recytuje jednym tchem.
Podczas festiwalu promować będzie swoją ostatnią płytę „Tough As Love”. Album będący mieszanką bluesa, R&B w starym stylu, rocka i muzyki soul to wyjątkowo osobisty i oryginalny podpis Lindsay.
(MW)

 
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: