Kaczyński: Musimy wygrać!Program zmiany i kontynuacji

Zjednoczona Prawica kontynuuje ofensywę przed wyborami parlamentarnymi. Jej mocnym akcentem była katowicka konwencja pod hasłem #MyślącPolska, która odbyła się w dniach 5–7 lipca. – To, co tu widzimy, pokazuje, że pod względem programu wyprzedzamy opozycję o głowę – mówi „Gazecie Polskiej” senator Marek Pęk z PiS.

„Największy think tank ostatnich lat – trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości! To tu przy udziale tęgich głów, ekspertów różnych dziedzin, trwa wielka burza mózgów, która wykuje program dla Polski na najbliższe lata” – napisał na Twitterze Kacper Płażyński, relacjonując atmosferę w Katowicach. Prawo i Sprawiedliwość nie zwalnia tempa. W sytuacji, kiedy opozycja wciąż nie może porozumieć się nawet co do tego, w jakim układzie wystartuje w jesiennych wyborach, partia Jarosława Kaczyńskiego chcąc wypracować program na kolejne cztery lata, zwołała do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach nie tylko koalicjantów, ale także 400 ekspertów, którzy wzięli udział w 16 sesjach plenarnych i ponad 60 panelach specjalistycznych.

Ziobro: Zmianę widać jak na dłoni
– Cel jest oczywisty – kontynuacja Dobrej Zmiany – przekonują politycy. „Przychodzi nam dziś dyskutować, co przed nami, bo mamy jeszcze wiele do zrobienia, ale jest to też dobry moment do powiedzenia, co za nami. Na ile nasze plany udało się urzeczywistnić. Mamy wiele mierzalnych faktów na to, że Dobra Zmiana to nie jest tylko dobra zmiana w nazwie, ale dobra zmiana w rzeczywistości i można to udowodnić twardymi liczbami” – przekonywał Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny.
O skali wydarzenia świadczy jego rozpiętość tematyczna – od polityki międzynarodowej, przez sprawy wsi, finanse, służbę zdrowia, kwestie obronności, aż po sport, media, sprawy społeczne czy e-państwo, wymiar sprawiedliwości, a nawet politykę miejską i oczywiście samorządy, na których swoją...
[pozostało do przeczytania 71% tekstu]
Dostęp do artykułów: