Kaczyński i Morawiecki: najważniejsze wybory po 1989 roku. Wielka mobilizacja

Prawie tysiąc osób z całego kraju i z zagranicy wzięło udział w czternastym już zjeździe klubów „Gazety Polskiej”. – Wszystko w rękach Boga, ale Bogu trzeba pomóc i kupić los. Mam nadzieję, że już w październiku spotkamy się, aby sobie pogratulować i porozmawiać o przyszłości kraju – mówił w Spale Jarosław Kaczyński, lider PiS-u.

Spotkanie klubowiczów rozpoczęło się w piątek, 14 czerwca. W Centralnym Ośrodku Sportu przywitał nas gospodarz. – Wasza obecność wpływa dobrze na województwo łódzkie. Pewnie państwo wiecie, że niespodziewanie władza w naszym lokalnym parlamencie, czyli sejmiku wojewódzkim, przeszła do Prawa i Sprawiedliwości. Jestem przekonany, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie ożywczy duch ze środowiska klubów „GP”. Radną sejmiku jest Beata Dróżdż – mówił dyrektor COS Waldemar Wendrowski. Na rozpoczęciu pojawili się również lokalni politycy z wojewodą Zbigniewem Rauem i Grzegorzem Schreiberem na czele. – Drodzy przyjaciele z klubów „GP”, myślę, że to wasze spotkanie pomoże nam w tym, żeby nabrać sił i motywacji, aby przygotować się przed jesiennymi wyborami. Będziemy walczyć o wszystko. Dziękuję, że wybraliście Spałę i województwo łódzkie do tego, aby tu rozmawiać o Polsce – mówił marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Największą furorę w piątek zrobiła jednak konsul generalna Węgier w Polsce. – Jest to dla mnie autentyczny zaszczyt być na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”. Zaszczytem jest spotkać się z przyjaciółmi, którzy nie bacząc na modne trendy, na potencjalne korzyści, nagrody i uznania ze strony elit, zawsze przyznają się do wartości. (…) Jest zaszczytem spotkać się z ludźmi, którzy co roku przyjeżdżają na Węgry do Budapesztu, aby zademonstrować swoje poparcie, solidarność i prawdziwą przyjaźń. Nie jest przypadkiem, że premier Viktor Orbán w swoim tegorocznym przemówieniu, w historycznym miejscu przed Muzeum Narodowym w Budapeszcie, powitał Polaków, dziękując za obecność, pokazując znaczenie...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: