Rekordzista milioner. Padł polski rekord w grze losowej

Już po odliczeniu 10-proc. podatku jeden z mieszkańców powiatu piotrkowskiego otrzyma do ręki ponad 174 mln zł. Tyle bowiem wyniosła najwyższa dotąd wygrana w naszym kraju uzyskana w grach liczbowych.

10 maja padła w grze Eurojackpot wielomilionowa wygrana – niemal 193,4 mln zł. Co należało zrobić, by zdobyć taką fortunę? Wystarczyło skreślić zwycięskie liczby: 3, 5, 7, 8, 15, 19 i 29. W ten sposób Polak stał się jednym z dwóch szczęśliwców w Europie (obok obywatela Niemiec), którzy podzielili między siebie pulę z wygraną. Tym samym ponad pięciokrotnie pobił dotychczasowy rekord sumy zdobytej w grach liczbowych w naszym kraju: w sierpniu 2015 roku mieszkaniec Ziębic wygrał w Lotto ponad 35 mln zł. Co ciekawe, historia Eurojackpot w Polsce jest stosunkowo krótka, można bowiem w niej uczestniczyć od niespełna dwóch lat.

Nie dowiemy się raczej, na co mieszkaniec powiatu piotrkowskiego (woj. łódzkie) zamierza przeznaczyć ponad 174 mln zł, bowiem jego danych adresowych i personaliów – co oczywiste – organizator Eurojackpot w naszym kraju – Totalizator Sportowy – nie ujawnia.

Szczęśliwiec nie powinien mieć jednak problemów z wydaniem takiej kwoty.A temat wysokich wygranych od zawsze rozbudza wyobraźnię zarówno zwykłych ludzi, jak i filmowców. Wspomnijmy tylko słynny film Kondratiuka „Wniebowzięci”, którego bohaterowie dzięki wygranej w grze losowej z dnia na dzień stają się właścicielami dużych pieniędzy. Pozwala im to całkowicie odmienić dotychczasowe życie. Podróżują samolotem i poznają nieznane im dotąd smaki życia. Bo jak sentencjonalnie stwierdził bohater filmu: „Człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać”.

Dylematów na jaki cel przeznaczyć wielomilionowe wygrane, zazdrościmy szczęśliwcom, którzy obecnie mają przecież znacznie więcej możliwości wydawania pieniędzy niż w czasach „Wniebowziętych”.

Tym bardziej że w Eurojackpot można ich wygrać wielokrotnie więcej. Stawką są naprawdę...
[pozostało do przeczytania 21% tekstu]
Dostęp do artykułów: