Immunitet Magdaleny Adamowicz. Jeśli trafi do PE, ucieknie przed odpowiedzialnością karną

Magdalena Adamowicz startuje do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca pomorskiej listy Koalicji Europejskiej. Spośród innych kandydatów „wyróżnia” ją to, że ma postawione zarzuty prokuratorskie. W publicznych wypowiedziach kandydatka KE sugeruje, że sprawa ma podtekst polityczny i podkreśla, że idzie do Brukseli „walczyć z mową nienawiści”.

Start w wyborach do PE zaproponował Magdalenie Adamowicz Grzegorz Schetyna po tragicznej śmierci jej męża, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zmarł on 14 stycznia 2019 roku na skutek odniesionych ran po ataku podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Napastnik, Stefan W., aktualnie jest poddawany obserwacji psychiatrycznej.  

Grunt to rodzina
Magdalena Adamowicz (rocznik 1973), z domu Abramska, pochodzi ze Słupska. Jej ojciec, Jerzy Abramski (rocznik 1947), z zawodu technik technolog, w czasach PRL przez pewien czas pracował w zakładach przemysłu skórzanego „Alka” – był kierownikiem działu inwestycji. Należał do PZPR, podobnie jak jego żona Janina (rocznik 1948), matka Magdaleny. W drugiej połowie lat 80. państwo Abramscy wzięli w ajencję bar gastronomiczny, który znajdował się przy ulicy Banacha w Słupsku, nieopodal ich mieszkania. Janina Abramska była już wówczas magistrem prawa administracyjnego, które ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim w 1981 roku.
Ciotka Magdaleny Adamowicz, Irena, była kierownikiem hotelu garnizonowego w Słupsku, a jej mąż – wuj Magdaleny – zawodowym żołnierzem, zarejestrowanym przez Wojskową Służbę Wewnętrzną jako Tajny Współpracownik o pseudonimie Michał.
Dziadek – Edward Wajszczak – był pracownikiem Słupskiej Fabryki Mebli, a babcia – Stefania – pracowała w Koszalińskim Przedstawicielstwie Robót Inżynieryjnych. Zarówno rodzice Magdaleny, jak i dziadkowie mieszkali na słupskim osiedlu i nie posiadali znaczącego majątku. Po latach z rejestru korzyści dostępnego w Państwowej Komisji Wyborczej wyniknie...
[pozostało do przeczytania 81% tekstu]
Dostęp do artykułów: