KulturaMUZEUM
Dr Stanisław Sęk obdarował muzeum. 26 obrazów, w tym dzieła malarzy takich jak Leon Wyczółkowski, Józef Mehoffer, Bronisława Rychter-Janowska, Zygmunt Waliszewski i Wojciech Kossak, zostały przekazane Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Najstarsze dzieło, pochodzące z przełomu XVIII i XIX w., przedstawia scenę Adoracji Dzieciątka. Można je zobaczyć na wystawie „Europejskie malarstwo XIX i XX wieku” prezentowanej w Zamku Żup Solnych. Zbierane przez dr. Stanisława Sęka obrazy nie mają związku z tematyką solną. Wolą darczyńcy jest jednak, aby obrazy pozostały w wielickim muzeum.

EURO 2012„Goalkeeper vs. Robokeeper” – to wystawa prac polskiego konceptualisty Zdzisława Sosnowskiego. Oglądać będzie ją można od 6 czerwca na I piętrze Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Prace artysty prezentują związek pomiędzy sztuką i sportem. Pomimo iż wystawa została przygotowana w związku z odbywającą się w Polsce imprezą Euro 2012, to jej kurator Adam Sobota twierdzi, że nie będzie ona jedynie propagandową oprawą święta futbolu. – Te prace mają wzbudzać refleksje nad zjawiskami autokreacji, kariery, znaczenia mediów i masowej komunikacji, które determinują funkcjonowanie zarówno sztuki, jak i sportu – przekonuje kurator.

KONCERTGossip przyjedzie do Polski! 22 maja odbyła się premiera najnowszego, piątego już krążka grupy Gossip. „A Joyful Noise” od pierwszych dni obecności na sklepowych półkach cieszy się sporą popularnością. „Gazeta Polska” dowiedziała się, że zespół jeszcze w tym roku wystąpi w Polsce. Jedyny koncert grupy w naszym kraju odbędzie się 22 listopada na warszawskim Torwarze. Zespół łączący elementy muzyki soul, gospel, rock, funk, disco i punk z buntowniczą ekspresją oraz młodzieńczą ekstrawagancją coraz mocniej zdobywa muzyczny rynek. My polecamy najnowszy teledysk Gossip do utworu „Move In The Right...
[pozostało do przeczytania 43% tekstu]
Dostęp do artykułów: