Czas na wiosenne wyjazdy. Podróż pociągiem to komfort i wygoda

Długi weekend majowy to świetny czas, aby zaplanować kilkudniowy wyjazd. Warto wybrać usługi PKP Intercity, które cieszą się rosnącą popularnością.
Czasy, kiedy wygodna podróż kojarzyła się niemal wyłącznie z autem, odchodzą w zapomnienie. Coraz większą popularnością cieszy się kolej. W 2018 r. pociągami PKP Intercity podróżowało ponad 46,1 mln pasażerów, co stanowi niemal 8 proc. wzrostu w stosunku do 2017 r. (42,8 mln pasażerów).


Każdego dnia PKP Intercity uruchamia średnio ponad 380 pociągów, kursujących zarówno do wszystkich większych miast, jak i popularnych ośrodków turystycznych. Możliwych celów wiosennego wyjazdu jest więc wiele. Planując podróż z wyprzedzeniem, pasażerowie mogą korzystać z atrakcyjnych ofert przygotowanych przez PKP Intercity. Super Promo to pula najtańszych biletów obowiązujących w pociągach Express InterCity Premium (EIP) i Express InterCity (EIC). Ich cena zaczyna się już od 49 zł. Natomiast oferta Promo, której sprzedaż rozpoczyna się automatycznie po wyczerpaniu limitu biletów Super Promo, pozwala korzystać z pociągów ekspresowych w cenie połączeń ekonomicznych. PKP Intercity posiada także ofertę Wcześniej-Taniej na wszystkie kategorie pociągów. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem.


Jednak nawet decydując się na spontaniczny wyjazd i kupując bilety w ostatniej chwili, można liczyć na podróże w atrakcyjnej cenie. Bilet Weekendowy umożliwia wielokrotne przejazdy i jest ważny od godziny 19.00 dnia roboczego, poprzedzającego dzień wolny od pracy, do godziny 6.00 pierwszego dnia roboczego, następującego po dniach wolnych. Wybierając Bilet Weekendowy za 81 zł można korzystać z przejazdów dowolnymi pociągami TLK i IC w drugiej klasie. Z Biletem Weekendowym MAX można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity za 164 zł.

...
[pozostało do przeczytania 42% tekstu]
Dostęp do artykułów: