Trampolina dla startupów. Platformy startowe pomogą młodym innowacyjnym firmom rozwinąć biznes

Ludzie z pomysłami mogą szukać wsparcia w sześciu miastach Polski Wschodniej – na finansowanie startupów ośrodki mają do dyspozycji ponad 108 mln zł z Programu Polska Wschodnia.

Polakom nie brakuje pomysłów na działalność. Teraz, aby idee przekształcić w czyn, pomocą posłużą platformy startowe. Z ich pomocą start upowcy dostosują projekt do warunków rynkowych oraz opracują rentowne modele biznesowe, umożliwiające wejście firmy na rynek krajowy i zagraniczne. Zespoły start upowe znajdą w platformach nie tylko miejsce na prowadzenie działalności, ale także obsługę księgową i prawną oraz doradztwo podatkowe i marketingowe. Będą mogły liczyć ponadto na bezpłatne usługi specjalistyczne związane z rozwijaniem i wdrażaniem pomysłów od strony technologicznej i biznesowej.
Będzie to o tyle łatwiejsze, że wśród operatorów platform znajduje się 10 funduszy inwestycyjnych, 25 doświadczonych przedsiębiorstw i 9 uczelni wyższych. – Jesteśmy krajem wspierającym rozwój przedsiębiorczości oraz stawiającym na ludzi, którzy realizują innowacyjne pomysły – podkreśla Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. – Dostępność kapitału, duży rynek i dynamicznie rozwijający się ekosystem start upowy, z Programem Start in Poland na czele, przyciąga nie tylko Polaków, ale też innowacyjnych twórców z innych krajów. Mamy ambicje i realne możliwości stać się hubem dla rozwoju startupów, będących istotnym ogniwem w budowie nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarki – dodaje.
Platformy ruszą w styczniu 2019 r. w województwach: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Każda z Platform startowych prowadzić będzie co najmniej jedną ścieżkę inkubacyjną, przygotowaną na potrzeby konkretnej branży wpisującej się w tzw. ponadregionalne inteligentne specjalizacje Polski Wschodniej, m.in: ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne). Chętni będą mogli zgłaszać swoje pomysły za pomocą formularzy aplikacyjnych dostępnych...
[pozostało do przeczytania 29% tekstu]
Dostęp do artykułów: