Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

„Generał, co wzniecił w Polsce wojny stan, siedzi teraz w klatce podpisanej »drań«” – rapował zespół Zjednoczony Ursynów. Tego nie doczekaliśmy, ale za to dziś krzyżówka przede wszystkim wojenna. W rocznicę stanu wojennego postanowiłem przypomnieć krzywdy zarówno te poważne, jak i drobne, które odczuli ówcześni 9-latkowie, jak niżej podpisany. Nagrodą jest płyta „Zapiski walki, zdrady i zwycięstwa” Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka. A na niej między innymi najlepsza z piosenek – ta napisana dla córki Pawła Piekarczyka, rozmowa między dwoma pokoleniami…

Hasło rusofobicznej krzyżówki sprzed tygodnia to „Norymberga dla Putina”, lista nagrodzonych za tydzień. Dziś nagrody za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z hasłem „Kałuża na prezydenta”. Nagrody główne, czyli tomiki Marcina Wolskiego „Wierszyki codzienne” z rysunkami Andrzeja Krauze, otrzymują Wiesław Dubaniowski z Wrocławia i Marek Olszewski z Bodzanowa. Nagrody-niespodzianki trafiają do Macieja Koczergi z Koziegłów, Ryszarda Parowskiego ze Skarżyska Kamiennej, Jędrzeja Nawrockiego z Brzegu i Jacka Klima z Giżycka.

Przypominam, że rozwiązania bieżącej krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na e-mail krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska” ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł do kolejnej krzyżówki. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze propozycje, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać nagrody – niejednemu już Autorowi dowcipnych rozwiązań nie mogłem przyznać ich z powodu braku namiarów.
 
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: