Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Piękna i śliczna krzyżówka rusofobiczna! – oto, co dzisiaj Państwa czeka. Absolutnie wszystkie hasła w niej mają dziś charakter rusofobiczny, zarówno te dotyczące zdobycia Moskwy czy Bitwy Warszawskiej, jak i czynów takich jak legendarne pobicie pompką rowerową ruskiego kolarza oraz wiadomy gest pewnego skoczka. Jest też bohater współczesny – autor plakatu „Achtung Russia!”. Nie ma natomiast ani jednego hasła dla równowagi krytykującego Ukrainę czy Izrael. Ambasada rosyjska, jak również panowie Jakubiak, Winnicki czy Korwin-Mikke, popadną w depresję! Zwycięzcy natomiast otrzymają tym razem nie książkę, lecz parasolki „Gazety Polskiej”, skutecznie chroniące przed deszczem oraz depresją na przełomie listopada i grudnia.

Hasło krzyżówki sprzed tygodnia sławiło najwspanialszego radnego Nowoczesnej i głosiło „Kałuża na prezydenta”. Lista nagrodzonych za tydzień.
Za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z nawołującym do przestępstwa hasłem „Odpalajmy race” (a nie „Odpalamy race”, jak napisali pomyłkowo niektórzy) nagrody główne, czyli bestsellerową książkę „Resortowe dzieci. Politycy”, otrzymują Kazimierz Hyrycz z Elbląga i Marek Olszewski z Bodzanowa. Nagrody-niespodzianki trafiają do Stanisława Świdra z Chabówki, Leszka Czai z Koszęcina, Eugeniusza Grześkowiaka z Poznania oraz Jędrzeja Nawrockiego z Brzegu.
Przypominam, że rozwiązania bieżącej krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na mail: krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska” ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł do kolejnej krzyżówki. Ci, co podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze propozycje, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać nagrody – niejednemu już Autorowi...
[pozostało do przeczytania 2% tekstu]
Dostęp do artykułów: