Skok na Szpital Dzieciątka Jezus. Pracownicy szpitala chcą interwencji premiera

Warszawski Uniwersytet Medyczny chce skonsolidować trzy szpitale kliniczne: Centralny Szpital Kliniczny, Dziecięcy Szpital Kliniczny oraz Szpital Dzieciątka Jezus. „Gazeta Polska” ustaliła, że w konsolidację są zaangażowani pracownicy WUM, którzy wcześniej działali jako biznesmeni w branży medycznej, podejmując kontrowersyjne decyzje. W jednej z tych spraw jest aktualnie prowadzone potężne, wielowątkowe, prokuratorskie śledztwo.


Pełnomocnikiem rektora ds. restrukturyzacji podmiotów leczniczych i organizacji onkologii klinicznej WUM został Piotr Nowicki, były dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu. – Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez byłego dyrektora tej palcówki. Postępowanie jest prowadzone od stycznia 2017 roku – zostało przedłużone do stycznia 2019 roku. Aktualnie nikt w sprawie nie ma postawionych zarzutów – mówi nam prokurator Małgorzata Klaus, rzecznik prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Dyrektorzy ze znajomościami
Sprawa dotyczy między innymi podejrzenia posłużenia się dokumentami poświadczającymi nieprawdę, przeniesienia kliniki pediatrycznej i sprzedaży nieruchomości. W związku z przeniesieniem kliniki pediatrycznej dyrektor Piotr Nowicki wszedł w ostry konflikt ze znanym profesorem Andrzejem Boznańskim, o czym szeroko informował portal wdolnymslasku.pl. „Z nie do końca jasnych przyczyn przeniesiono kliniki dziecięce do innego budynku. Klinika znajdująca przy ul. Hoene-Wrońskiego rzekomo była w złym stanie technicznym i wymagała gruntownego remontu. Na przeprowadzkę na ul. Chałubińskiego nie zgadzał się kierownik kliniki prof. Andrzej Boznański. Profesor podkreślał, że w nowym budynku – który jego zdaniem wcale nie był w lepszym stanie – będzie się też mieścić klinika chorób zakaźnych dla dzieci i mali pacjenci z jego kliniki mogą się z nimi stykać. Profesor został za to pozwany przez...
[pozostało do przeczytania 78% tekstu]
Dostęp do artykułów: