Ciemne tajemnice „Służb Specjalnych”. „Chwilówki” ze SKOK Wołomin, gang przebierańców i… media

W czerwcu Krajowa Administracja Skarbowa w ramach postępowania dotyczącego przestępstw VAT-owskich dokonała przeszukań w spółce, która jeszcze do niedawna wydawała „Służby Specjalne”. Związki periodyku prowadzą do głośnych afer rozpracowywanych obecnie przez organa ścigania – ustaliła „Gazeta Polska”.

To jedna z najbardziej skomplikowanych spraw rozpracowywanych przez organy ścigania. Od listopada 2017 roku Prokuratura Regionalna w Katowicach i Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzą śledztwo w sprawie działalności tzw. gangu przebierańców, czyli fałszywych pracowników służb specjalnych powołujących się na wpływy w administracji państwowej. Dotychczas zarzuty w tej sprawie usłyszało trzynaście osób, w tym Andrzej K., były minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Jednym z badanych wątków jest rola, jaką w działalności gangu odegrały niektóre media, m.in. czasopismo „Służby Specjalne”. Od kilku miesięcy periodyk ten próbuje dyskredytować Mariusza Kamińskiego, ministra koordynatora ds. służb specjalnych, oraz jego zastępcę Macieja Wąsika, publikując atakujące ich materiały. Ze śledztwa „GP” wynika, że związki „Służb Specjalnych” prowadzą nie tylko do gangu przebierańców, lecz także do innych rozpracowywanych przez organy ścigania głośnych afer – upadku SKOK Wołomin, z którego zniknęły przynajmniej 3 mld złotych, czy działalności spółki Sensus Group, która w wątpliwy sposób zawarła umowę na zabezpieczenie dworców kolejowych przy okazji Światowych Dni Młodzieży. „Gazeta Polska” ujawnia te tajemnicze powiązania.

Przynajmniej 200 tys. zł na pismo
Jest 24 lutego 2016 roku. Sąd w Gdańsku rejestruje spółkę Wataha Trans. Przedmiot działalności: transport paliw. Właścicielem spółki jest podmiot zarejestrowany w Wielkiej Brytanii (potem udziały odkupuje Maciej M.). Faktycznie – jak wynika z ustaleń „GP” – Watahę Trans kontroluje 35-letni Piotr M., biznesmen z branży paliwowej. Działalność spółki szybko...
[pozostało do przeczytania 76% tekstu]
Dostęp do artykułów: