8 sierpnia 2018

Cosik za bardzo podskakują nam komuchy z Sądu Najwyższego, nie uważacie? Dlatego myślę, że warto postawić pytanie, czy nie mają oni aby za wysokich emerytur? Kilkanaście tysięcy na przykład dla łachudry, co wsadzał polskich bohaterów do więzienia, to nie jest tylko niesprawiedliwość. To jest bezpośrednie łamanie konstytucji. I to jej niezwykle ważnego artykułu: „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”. Czerwony drań z taką emeryturą to oczywisty gwałt na ustawie zasadniczej. Konstytucja! Konstytucja! Konstytucja!


Iwonicz Zdrój. Po zejściu z góry Przymiarki kupujemy z dziećmi pocztówki. Ta dla babci i dziadka, ta dla cioci i wujka, a ta z groźnym niedźwiedziem i ponurym wilkiem dla „Klimy” do aresztu… Dołączam się do apelu kibiców Lecha, wysyłajmy pocztówki na adres: Areszt Śledczy, Piotr Klimczak s. Wiesława, ul. Młyńska 1a, 61-729 Poznań.

No i wreszcie wyjaśniony został rodowód hasła „Miłość, przyjaźń, muzyka”. Bo komunistyczne trepisko, czyli generał Mirosław Różański, pojawiło się na Owsiakowym festiwalu. O owym trepisku, co wstąpiło do PZPR w 1982 r., pisano w opinii, że reprezentuje „właściwą postawę ideowo-polityczną”. W 1989 roku trepisko było dowódcą kompanii w czasie manewrów z bratnią Armią Radziecką „Przyjaźń 1989”. No więc rodowód hasła „Miłość, przyjaźń, muzyka” (obecnego już w Jarocinie!) był podobny jak Rurociągu „Przyjaźń”, pociągów przyjaźni, Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, a nawet przyjacielskiej bratniej pomocy.

Zaraz Owsiak powie, że to pisowski atak.  A to tylko ja wyznaję konkurencyjne hasło „Nienawiść, wrogość, kakofonia”. Moją ideologię sformułował wiele lat temu zespół Ramzes & The Hooligans: „Ławeczkę dla starszych pań rozwalę, kosz wywrócę i podpalę. Zniszczę huśtawkę dla dzieci i czas mi jakoś zleci”. Niech żyje program demolka plus!

Jako dziennikarz mam obowiązek być obiektywny,...
[pozostało do przeczytania 63% tekstu]
Dostęp do artykułów: