Idealnie skrojony zestaw. Mundury, hełmy i system Dromader

Broń musi być niezawodna, osprzęt wielofunkcyjny, a mundur wygodny i w pełni spełniający swoją rolę – to dewiza udanego prowadzenia działań na polu walki. Wysoką jakością wykonania i nowatorskimi rozwiązaniami charakteryzują się produkty Przedsiębiorstwa Sprzętu Ochronnego Maskpol SA, wchodzącego w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Na mocy umowy, jaką spółka ze Skarżyska-Kamiennej zawarła w marcu br. z 2. Regionalną Bazą Logistyczną w Warszawie, do polskiej armii trafi w sumie 100 tys. mundurów polowych, w tym 60 tys. w wersji letniej. Wysoką jakość mundurów, w całości produkowanych w Polsce, gwarantuje Certyfikat Zgodności Wyrobu wojskowych mundurów polowych, jaki PSO Maskpol SA uzyskało przed kilkoma dniami od Wojskowego Ośrodka Badawczo-Wdrożeniowego Służby Mundurowej. Warto zaznaczyć, że do tej pory spółka dostarczyła polskiej armii 64,1 tys. sztuk mundurów.
Przyznanie specjalistycznego certyfikatu jakości oraz strategiczna rola w procesie umundurowania polskich żołnierzy potwierdzają ważną pozycję przedsiębiorstwa Maskpol SA w przemyśle zbrojeniowym. W zakładach produkowana jest także cała gama wyrobów z zakresu ochrony balistycznej (hełmy i kamizelki kuloodporne), ochrony przeciwchemicznej (maski przeciwgazowe, odzież ochronna, sprzęt odkażający) oraz wyroby ochrony prewencyjnej (tarcze, pałki i ubiory przeciwuderzeniowe). Dzięki temu odbiorcami sprzętu są nie tylko polscy żołnierze, ale również funkcjonariusze Policji czy Straży Granicznej.
Za jedno z głównych dzieł inżynierów przedsiębiorstwa Maskpol SA uznawany jest system przenoszenia uzbrojenia i wyposażenia żołnierza lekkiej piechoty Dromader. To innowacyjny, modułowy system składający się z ponad 70 elementów. Złożony jest z komponentu balistycznego, oporządzenia do przenoszenia wyposażenia oraz munduru. Pierwszy z wymienionych to zestaw składający się z balistycznej płyty ceramicznej o wysokiej klasie odporności (K4) oraz hełmu balistycznego HP-05. Wykonany...
[pozostało do przeczytania 41% tekstu]
Dostęp do artykułów: