Nagrodzeni za innowacyjność. PGZ na BALT-MILITARY-EXPO 2018

Podczas niedawno zakończonych targów militarnych BALT-MILITARY-EXPO 2018 w Gdańsku wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej z Gdyni, PGZ Stocznia Wojenna, PCO SA oraz Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol SA otrzymały strategiczne nagrody i wyróżnienia za innowacyjne produkty wzmacniające zdolności polskiej armii.

Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO odbywają się w ścisłej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Inspektoratem Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i Centrum Operacji Morskich – Dowództwem Komponentu Morskiego. Koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych oraz ratownictwa na morzu i lądzie. Uznawane są za jedną z najbardziej strategicznych tego typu imprez w tej części Europy, przyciągając liczne grono zwiedzających. W takich okolicznościach na gdańskich targach nie mogło zabraknąć produktów Polskiej Grupy Zbrojeniowej – lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych w Europie. Rangi czerwcowym targom nadawał również fakt, że patronat honorowy nad nimi objął prezydent RP Andrzej Duda. Z kolei PGZ SA była partnerem strategicznym targów oraz sponsorem strategicznym konferencji NATCON, która odbyła się w ramach imprezy.
Cechą szczególną odbywających się co dwa lata targów jest przyznawanie szeregu nagród i wyróżnień za najlepsze produkty i rozwiązania służące obronności, a także przyczyniające się do zwiększenia zdolności i potencjału polskiej armii.
W tym roku większość z wyróżnień przypadło wystawcom spod znaku Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Najważniejszą, przyznawaną przez prezydenta RP nagrodę otrzymało konsorcjum z udziałem Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej i PGZ Stoczni Wojennej za niszczyciel min Kormoran II, który w ub.r. wszedł do służby. Ten sam projekt wyróżniony został także główną nagrodą targów – Grand Prix im. Kontradmirała...
[pozostało do przeczytania 49% tekstu]
Dostęp do artykułów: