Polska technologia na malezyjskich salonach. Defense Services Asia 2018

W kwietniu w Kuala Lumpur zorganizowano kolejną edycję targów DSA. Na największej imprezie militarnej w Azji nie mogło zabraknąć produktów Polskiej Grupy Zbrojeniowej – lidera polskiego przemysłu. W Malezji promowano m.in. karabinki „GROT”, armatohaubice „Krab” i moździerze „Rak”.

Defense Services Asia (DSA) to targi organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1988 r. Przez ekspertów uznawane są za jedną z pięciu najważniejszych imprez zbrojeniowych na świecie (obok m.in. targów w Seulu i Las Vegas). W tegorocznej edycji, która w dniach 16–19 kwietnia odbyła się w Kuala Lumpur, wzięło udział ponad 1500 firm z 60 krajów świata, w tym najbardziej liczące się koncerny z Europy, obu Ameryk oraz Azji. W tak zaszczytnym gronie nie mogło zabraknąć również Polskiej Grupy Zbrojeniowej – lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych na Starym Kontynencie. PGZ wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP zaprezentowało w Malezji szeroką gamę produktów, które z powodzeniem mogą podbić azjatycki rynek zbrojeniowy.

Na specjalnych stoiskach promowano m.in. armatohaubice 155 mm „Krab”, moździerze samobieżne 120 mm „Rak” produkcji Huty Stalowa Wola oraz KTO Rosomak, wyposażony w system wieżowy HITFIST 30 mm. Goście, którzy odwiedzili malezyjskie targi (według niektórych szacunków na DSA 2018 pojawiło się ponad 50 tys. osób), mogli podziwiać również bogaty asortyment polskich produktów stanowiących indywidualne wyposażenie żołnierza. Do Kuala Lumpur zawitała też m.in. produkowana w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu rodzina karabinków 5.56 x 45 mm oraz 7.62 x 39 mm „Grot”, a także karabiny wyborowe „Alex” oraz SKW-338 i granatniki RPG-40 produkowane w Zakładach Mechanicznych Tarnów, wchodzących w skład PGZ. Na stoiskach pojawiła się też gama granatów 40 x 46 mm i 40 x 53 mm, produkowanych przez ZM Dezamet. Zwiedzający mogli również zobaczyć elementy ochrony...
[pozostało do przeczytania 56% tekstu]
Dostęp do artykułów: