Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.

Dotykowy Putin Rosja to kraj nie tylko wielkich, ale również równych możliwości. Przedstawiciele partii Jedinaja Rossija wręczyli niezwykły prezent niewidomym z podmoskiewskich Chimek. To taktylny (czyli dotykowy) portret Władimira Putina. Wykonano go w ramach projektu „Wspólny kraj, dostępne środowisko”.

Słodki Dzień Zwycięstwa Saratowski sztab oddziału ruchu „Nieśmiertelny Pułk Rosji” przygotował czekoladowe repliki ośmiu sowieckich orderów, które mają być rozdawane 9 maja dzieciom. A na Krymie w sprzedaży pojawiły się okolicznościowe bombonierki, których zawartość przebiła nawet czekoladowy Order Wojny Ojczyźnianej. Maluchy będą mogły ugryźć czekoladowy naramiennik i klamrę od pasa z sowieckiego munduru, gwiazdkę z furażerki, a nawet pistolet i granat z czekolady. Oby tylko nikogo nie rozsadziło od tych patriotycznych słodyczy...

Kurica nie ptica, ale Donbas – zagranica Przyjaźń przyjaźnią, a tabaka osobno – głosi stare, rosyjskie przysłowie. I sprawdziło się ono w Kamieńcu Uralskim, gdzie pilny obywatel wykrył w jednym z kiosków papierosy z akcyzami tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. Towar skonfiskowano, a o przemycie zawiadomiono policję. Separatyści z Donbasu mogą i tak mieć powód do dumy: poprzez sięgające Uralu kontakty handlowe udowodnili niebagatelny potencjał gospodarczy swojej niewielkiej, ale dumnej republiki.

Bądź ostrożny na drodze Jeden z wynalazców gazu paralityczno-drgawkowego „Nowiczok” wpadł pod samochód. Władimir Ugliew przechodził przez przejście dla pieszych obok swojego domu w Anapie. Widząc, że nie uskoczy przed pędzącym na niego autem, Ugliew rzucił się na maskę i rozbił głową przednią szybę. Na szczęście nic poważnego się nie stało, a lekarze ze szpitala, do którego trafił poszkodowany, mówią, że...
[pozostało do przeczytania 31% tekstu]
Dostęp do artykułów: