Wystartowała „Planeta Energii”. Edukacja dla najmłodszych

„Planeta Energii” – program edukacyjny Grupy Energa, którego VIII edycja wystartowała 23 kwietnia – postawiła sobie za cel edukację najmłodszych w zakresie bezpiecznego korzystania z prądu i urządzeń elektrycznych.

Uwaga konkurs!
Jak co roku, „Planecie Energii” towarzyszy konkurs dla dzieci i nauczycieli klas I–III. Do wygrania atrakcyjne nagrody, m.in.: czek o wartości 10 000 zł przeznaczony na cele edukacyjne, wizyta dr. Tomasza Rożka w szkole, klocki edukacyjne dla uczniów.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 28 maja 2018 roku. Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie www.PlanetaEnergii.pl.

Każdego roku od porażenia prądem ginie kilkaset osób, a prawie 1/3 wypadków związanych z energią elektryczną zdarza się w domu. Niestety, jeśli chodzi o bezpieczne korzystanie z prądu i urządzeń elektrycznych, w powszechnej świadomości funkcjonują najczęściej tylko slogany: „nie dotykaj gniazdka”, „nie biegaj na dworze w czasie burzy” itp. „Planeta Energii” – program edukacyjny Grupy Energa, którego VIII edycja wystartowała 23 kwietnia – postawiła sobie za cel edukację najmłodszych w tym zakresie.
Temat energii elektrycznej jest trudny i abstrakcyjny, zwłaszcza dla dzieci, a porażenie prądem bywa fatalne w skutkach. Dlatego też tegoroczna odsłona „Planety Energii” kładzie szczególny nacisk nie tylko na wyjaśnianie, skąd bierze się prąd, jak dostarczany jest do naszych domów i w jaki sposób go oszczędzać, lecz przede wszystkim skupia się na propagowaniu zasad rozważnego i bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz na znajomości sposobów postępowania w sytuacjach zagrożenia.
– Treści edukacyjne dotyczące prądu elektrycznego i energii elektrycznej pojawiają się w edukacji za późno. To nie jest tak, że dziecko zaczyna myśleć o prądzie czy też zaczyna mieć do czynienia z urządzeniami elektrycznymi dopiero w piątej klasie szkoły podstawowej. Dziecko zaczyna używać tych...
[pozostało do przeczytania 25% tekstu]
Dostęp do artykułów: