Zyziu na koniu Hyziu

No i jest pewne, że niebawem PiS będzie miał 60 procent poparcia! Jak ogłoszono, nieznana bliżej grupa teatralno-muzyczna „Pożar w Burdelu” przygotowała autorskie widowisko dla telewizji TVN pod tytułem „Fabryka Patriotów”. Pojawił się już pierwszy filmik z tegoż spektaklu, na którym widać typa w majtkach z Polską Walczącą. Zaniemówiliśmy z wrażenia. Nie ma co, porwiecie młodzież! Ależ to świetne, nowatorskie i oryginalne! Oberwaliśmy w szczękę, kompletnie nie spodziewaliśmy się tak sprytnego ataku. Zaskakującego, nokautującego ciosu w naszą zacofaną, nacjonalistyczną, faszyzującą bandę. Niebawem oburzymy się pryncypialnie i armię moherowych babć wystawimy przeciwko wam. Bardzo starych, no i wtedy młodzież za wami!

W mediach w roli zachwalającego program wieszcza nowej, młodzieżowej kontestacji, wystąpił 63-letni Edward Miszczak. Niestety, bez jakiegokolwiek beretu. Nie napiszę, że jedyną szansą na odbicie się przez postkomunę od dna, jest zamordowanie przez jej zwolenników Miszczaka, bo mnie jeszcze o faszystowskie podżeganie oskarżą. Wypowiem się pozytywnie: „Niech żyje wirtuozeria w stylu Urbana sprzed ćwierć wieku oraz socrealistycznych Szpilek z lat 50-tych!”.
Swoją drogą autoidentyfikacja TVN z burdelem to ciekawostka. Od zawsze słyszało się od niektórych, że w stacji tej pracują nałożnice komunistycznej bezpieki (w oryginalne to trochę inaczej brzmiało), ale odrzucałem podobne inwektywy z oburzeniem, wiadomo, trzeba trzymać poziom. A teraz każdy dziennikarz TVN, niezależnie jakie nosi majtki, albo nie nosi ich zgoła (z goła?), może powiedzieć o sobie: „Pracuję w tej stacji od pożaru w burdelu”.
Jak zauważył Józef Wieczorek, autor prześwietnego „Bloga akademickiego nonkonformisty”, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się niebawem wykład naukowy „Reinkarnacja – transmigracja duszy”, wygłaszany przez „uznanego na świecie nauczyciela jogi i medytacji”. Jak reklamują imprezę organizatorzy, w...
[pozostało do przeczytania 63% tekstu]
Dostęp do artykułów: