Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.


Tajemniczy wirus Prawie 40 rosyjskich lekkoatletów mających wystartować w mistrzostwach Syberyjskiego Okręgu Federalnego w Irkucku nagle ciężko zachorowało i musiało w ostatniej chwili zrezygnować z udziału w imprezie. Czyżby masowa epidemia wybuchła w związku z niezapowiedzianą kontrolą, z którą na zawody przyjechali przedstawiciele agencji antydopingowej? Tego już się nie dowiemy, ponieważ tych, którzy zrezygnowali ze startu, rzecz jasna ominęła procedura sikania do słoika.

Sztuka przymykania oczu Co powinien zrobić rasowy policjant, kiedy podczas kontroli pojazdu znajdzie w nim pistolety, maski z otworami na oczy oraz czterech podejrzanych typów? Funkcjonariusze z Korolowa pod Moskwą wzięli 55 tys. rubli łapówki i puścili delikwentów wolno. Skontrolowani mogli więc kontynuować swoją podróż do pobliskiej Bałaszychy, gdzie z użyciem wymienionych akcesoriów zrekompensowali sobie poniesione wydatki, dokonując napadu rabunkowego na sklep spożywczy.

Teoria i praktyka „Moje książki wyróżnia to, że są napisane jak instrukcje” – pochwalił się psychoterapeuta z Irkucka Aleksander Musichin z okazji wydania podręcznika pt. „Wychowanie dzieci bez krzyków, gróźb, kar i histerii”. Potwierdziła to jego była małżonka, która oznajmiła publicznie, że gdy ignorowała instrukcje męża na temat wychowywania dzieci, to była przez niego dotkliwie bita. Pan doktor regularnie lał też własne potomstwo, a jego prywatne praktyki wychowawcze zakończyły się rozwodem i odszkodowaniem.

Zimna wódka W Tuwie wesoły kulig zakończył się dwoma pogrzebami, kiedy po drodze zabrakło paliwa w traktorze, którym mieszkaniec wsi Moren wiózł dwie przyjaciółki. Dżentelmen pozostawił obie damy przy zakopanej w śniegu maszynie, a sam ruszył po pomoc do oddalonej o 10...
[pozostało do przeczytania 32% tekstu]
Dostęp do artykułów: