Integrator nowoczesnego przemysłu. PGZ rozwija struktury operacyjne

W siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu powstaje Centrum Usług Biznesowych. Dzięki niemu możliwa będzie realizacja najbardziej strategicznych kontraktów dla polskiej armii. Ponadto Centrum skonsoliduje działalność spółek wchodzących w skład PGZ i pozwoli wygenerować istotne oszczędności finansowe dla grupy kapitałowej.

– Cieszę się niezmiernie, że Polska Grupa Zbrojeniowa – kluczowy podmiot procesu modernizacji Sił Zbrojnych RP – zdecydowała się na ulokowanie Centrum Usług Biznesowych właśnie tutaj, w Radomiu. Jestem przekonany, że inwestycja da impuls do rozwoju miasta, które w naszej historii zapisało tak piękną kartę – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas zorganizowanej 18 września w Radomiu konferencji pt. „Radom: PGZ 2.0”, zapowiadającej powstanie Centrum.

– Centra usług wspólnych to koncepcja sprawdzająca się na całym świecie, zarówno w biznesie, jak i administracji publicznej. W pierwszym kwartale br. w Polsce funkcjonowało ponad tysiąc tego typu podmiotów – mówi w rozmowie z „GP” Robert Gut, członek zarządu PGZ SA. – Taka współpraca pozwala łatwiej i taniej osiągnąć to, co w pojedynkę osiąga się trudno bądź drogo – przekonuje Robert Gut. – W pierwszej fazie projektu stawiamy na objęcie procesami wspólnymi zakupów towarów i usług. Celem jest usprawnienie ich realizacji, zmniejszenie cen jednostkowych poszczególnych produktów oraz koordynacja popytu spółek i obniżenie kosztów procesów w skali całej grupy – dodaje członek zarządu PGZ SA. Z szacunków grupy wynika, że w następstwie działania Centrum uda się wygenerować aż 30–40 proc. oszczędności.

A to dopiero początek, gdyż w miarę rozwijania aktywności Centrum Usług Biznesowych wielkość zaoszczędzonych funduszy będzie rosła. W latach 2018–2020 PGZ planuje rozwijać wspólną dla całej Grupy obsługę procesów kadrowych i płacowych, obsługę w zakresie zarządzania flotą samochodową, nieruchomościami, ochroną fizyczną obiektów...
[pozostało do przeczytania 13% tekstu]
Dostęp do artykułów: