Car(ex) w Puszczy. Nieprawidłowości na daczy Włodzimierza Cimoszewicza

Samowole budowlane, w tym nielegalnie postawiony zbiornik na płynny gaz, remonty za pieniądze Lasów Państwowych, zaniżanie powierzchni dzierżawionej działki – takie nieprawidłowości wykryto na działce Włodzimierza Cimoszewicza położonej w środku Puszczy Białowieskiej. Były premier i kontakt operacyjny komunistycznej bezpieki o pseudonimie „Carex” przez lata robił, co chciał w Puszczy Białowieskiej. Dziś jest zawziętym wrogiem polityki Ministerstwa Środowiska i polskich leśników.

Powrót do władzy Prawa i Sprawiedliwości to również wielki comeback Włodzimierza Cimoszewicza. Były premier i minister spraw zagranicznych biega po mediach i od rana do wieczora krytykuje rząd PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Swoim ostrym językiem zdobył poklask radykalnych tłumów, które dosłownie fetowały go podczas kontrmiesięcznicy smoleńskiej. – Człowiek lewicy. W sytuacji, w której lewica zachowuje się rozczarowująco, to jest człowiek, który jest w stanie uratować honor polskiej lewicy. (…) Włodzimierz Cimoszewicz tym się różni od reszty polskiej lewicy, że mówi jak obywatel wolnej Polski. Potrafi bronić podstawowych (…) ludzkich wartości – przedstawiał Cimoszewicza Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP.

Puszcza przede wszystkim
Włodzimierz Cimoszewicz w lewicowych mediach robi za eksperta od spraw Puszczy Białowieskiej. – Rządowi PiS cięcie Puszczy Białowieskiej odradza UNESCO, Komisja Europejska i 90 proc. ekspertów. Więc o czym tu jeszcze dyskutować? Ale minister Szyszko wie lepiej niż wszyscy inni. Traktuje las jak plantację ziemniaka zaatakowaną przez stonkę. Zaorać i posadzić na nowo – stwierdził Włodzimierz Cimoszewicz w tygodniku „Newsweek Polska”.
W mediach przedstawia siebie jako stałego mieszkańca Puszczy, i tak rzeczywiście jest. Chętnie zaprasza dziennikarzy, aby pokazać leśniczówkę, dzierżawioną od Lasów Państwowych w sercu PB. Chwali się samowarem od rosyjskiego MSZ, zdjęciami z polskimi i zagranicznymi...
[pozostało do przeczytania 64% tekstu]
Dostęp do artykułów: